Europejski Parlament zrobił w durnia polską sejmową większość

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 5 lipca 2012

Jakoś nikt specjalnie nie spieszy do komentowania wygłupu Tuska i jego wazeliniarskiej postawy wobec czegokolwiek, co zaproponuje Bruksela.

Parlament Europejski wykpił, wyszydził i zdecydowanie odrzucił przepisy ACTA, które Tusk narzucił Polsce tylko dlatego, aby wyjść na czoło lizusów w Unii.

Wszak innych przyczyn nie było, ponieważ od pierwszych chwil rozmowy na ten temat, każdy jako tako zorientowany w sprawie uznał, że te przepisy są niegodne naszych czasów, a czasów, w których co drugi przywódca chełpi się przestrzeganiem zasad wolności słowa, w szczególności. W końcu Tusk przyznał rację oponentom, ale wcześniej zmusił posłów PO i koalicyjnego PSL do wyparcia się rozumu podczas głosowania i bezwarunkowego „tak” dla zasady, które uznano w Brukseli za właściwe.

Przypomnę, że działo się to jeszcze w okresie uznawanym przez niektórych za szczególnie ważny dla polskiego premiera, bo ponoć rozważano w jakichś kuluarach jego kandydaturę na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej. Śmieszne to było widowisko, bo Tusk, jak każdy kamerdyner, do nijakich prawdziwych zaszczytów dopuszczony nie będzie. Co innego oklepywać mu marynarkę, a co innego przekazać odrobinę, czy kilka odrobin władzy. Tak, czy jakoś podobnie pisałem rok temu i tak rzecz widzę dziś.

Nie mam już chęci wykpiwać premiera z tego powodu, bo pojawiają się wciąż nowe. Jeśli jednak wracam do sprawy, to tylko dlatego, by zobrazować obecną pozycję polskiego Sejmu i polskich posłów. Są gotowi poprzeć każdy idiotyzm, byle tylko Tusk wciąż mógł na nich liczyć i byle tylko oni mogli liczyć na zaufanie Tuska. Dla parlamentaryzmu i parlamentarzystów to choroba śmiertelna. Dać robić z siebie marionetkę i bezmyślną maszynkę do głosowania za cenę jakiegoś tam istnienia na błazeńskiej scenie… Tego zadania nie każdy może się podjąć.

I przy okazji – nieprawdą jest, jak donosi chociaż nasz portal, że Donald Tusk dopiero teraz przypomniał sobie o rodzinie i że dopiero teraz coś tam wspomina o pomocy dla rodzinnego życia.Tusk doskonale dbał i zapewne tak będzie nadal, o rodziny swych partyjnych kolesi.Kolesiostwo triumfuje dziś, jak za najlepszych czasów PRL, a pewnie jeszcze lepiej, gdyż dawniej można było przyznać szwagrowi, koledze od kielicha medal, talon na pralkę, telewizor, w szczególnych przypadkach na samochód. Teraz można by uznać dawniejsze wyróżnienia za jakieś ochłapy porzucone przy pańskim stole. Dziś rozdaje się, bez nijakich konkursów, stanowiska za wiele tysięcy, uprawnienia, licencje itp. Wystarczy przyjrzeć się wielu partyjnym życiorysom. I dlatego warto popierać rozmaite ACTA, warto popierać inne bezeceństwa, warto popierać kierowniczą siłę narodu i jej umiłowanego przywódcę. On wszystko widzi. Spocznij!

Tomasz Domalewski • wpolityce.pl
fot. PAP / EPA

Reklama

Możliwość komentowania Europejski Parlament zrobił w durnia polską sejmową większość została wyłączona

%d blogerów lubi to: