Nic się nie stało, Polacy, w Smoleńsku nic się nie stało…

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 5 lipca 2012

Prokuratura jeszcze nie zna przyczyn katastrofy, ale już umorzyła śledztwo w sprawie odpowiedzialności cywilnych funkcjonariuszy państwowych.


Prokuratior Renata Mzur ogłasza decyzje o umotrzeniu śledztwa.

Prokuratura nierychliwa, ale spolegliwa. Obecnej władzy żaden włos z głowy spaść nie może. Cywilna część śledztwa smoleńskiego została umorzona. Nikt niczego nie zaniedbał, nikt w niczym nie zawinił, a samolot spadł, bo zahaczył o brzozę. Nic się nie stało, Polacy, w Smoleńsku nic się nie stało…

Kilka miesięcy temu opublikowany został raport NIK przedstawiający wyniki kontroli o przygotowaniu prezydenckiego lotu do Smoleńska. Raport nie pozostawiał suchej nitki na działaniach służb rządowych. Samolot skierowano na lotnisko w świetle prawa lotniczego nieczynne, nie wolno było prezydenckiego samolotu tam skierować. Nie było prognozy pogody, bo z nieczynnych lotnisk nie są podawane. Na lotnisku i w otaczającym go lesie nie było ani jednego polskiego BOR-owika. MSZ nie miał pisemnej zgody na lot samolotu w rosyjską przestrzeń powietrzną.

A prokuratura uwalnia służby rządowe od wszelkiej odpowiedzialności i winy.

Co ciekawsze – prokuratura nie zna jeszcze przyczyn katastrofy. Nadal trwa intensywne (podobno) śledztwo wojskowe, mające ustalić, co się naprawdę w Smoleńsku stało. Pracują biegli, przesłuchiwani są świadkowie, są nawet przeprowadzane ekshumacje zwłok. Śledztwo wojskowe ma jeszcze trwać wiele miesięcy, co najmniej do wiosny przyszłego roku.

Skoro wciąż nie wiadomo, jakie były przyczyny katastrofy, to skąd prokuratura już wie, że nikt ze strony rządowej nie zawinił? Kolejność powinna być odwrotna – najpierw ustalamy przebieg i przyczyny katastrofy, a następnie oceniamy odpowiedzialność i winę ludzi.

Ale co tam odpowiedzialność, skoro dla umysłów zaczadzonych propagandą juz w kwadrans po katastrofie wszystko było jasne jak brzoza…

Janusz Wojciechowski • wpolityce.pl
Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Możliwość komentowania Nic się nie stało, Polacy, w Smoleńsku nic się nie stało… została wyłączona

%d blogerów lubi to: