“Tajne pieniądze”

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 21 lipca 2012

Szykuje się wydawniczy hit. We wrześniu najnowsza książka Sławomira Cenckiewicza, dotycząca biznesowych gier wywiadu PRL 

Już we wrześniu w księgarniach pojawi się nowa książka Sławomira Cenckiewicza i Adama Chmieleckiego pt: “Tajne pieniądze”. Publikacja dotycząca operacji finansowych wywiadu PRLowskiego ma szansę stać się hitem na polskim rynku. Historycy dotarli do nieznanych faktów związanych z grami operacyjnymi służb specjalnych PRL i III RP.

Jak czytamy na stronach wydawnictwa Zysk, książka Cenckiewicza i Chmieleckiego to “pierwsza naukowa książka odsłaniająca biznesowe kulisy transformacji ustrojowej i rolę ludzi tajnych służb PRL w rabunku finansów publicznych Polski”.

Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego powstał między innymi po to, abym mógł kontynuować zadania zlecone mi przez wojskowe służby specjalne

— przytacza słowa zeznania Grzegorza Żemka z 2005 roku wydawnictwo zapowiadając książkę.

W opisie książki czytamy, że “afera FOZZ to nie tylko pomysł +wojskowych+”:

W instytucjach finansowych PRL dominowali ludzie związani ze służbami cywilnymi. Warto podkreślić, że powołani przez Ministerstwo Finansów wszyscy członkowie pierwszej Rady Nadzorczej FOZZ byli w rożnych okresach zarejestrowani, jako osobowe źródła informacji Departamentu I, III lub V MSW. Służby wojskowe i cywilne prowadziły grę z czasem, której stawką było bezpieczne wypompowanie setek milionów dolarów z kasy państwowej.

Wydawnictwo Zysk zapowiedź książki kwituje stwierdzeniem: “Tak rodziła się III RP…”

Wygląda więc na to, że znany i ceniony historyk Sławomir Cenckiewicz znów odkryje przed opinią publiczną skrzętnie ukrywane fakty. Fakty, które pokazują prawdziwą naturę współczesnej Polski.

Książka “Tajne pieniądze” została zapowiedziana przez Sławomira Cenckiewicza zaraz po opublikowaniu przez niego pierwszej książki o sowieckim wywiadzie pt. “Długie ramie Moskwy”.

wpolityce.pl
fot. wpolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania “Tajne pieniądze” została wyłączona

%d blogerów lubi to: