Pomnik Jana Pawła II i Reagana w Gdańsku

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 16 sierpnia 2012

Kilkaset osób uczestniczyło w Gdańsku w uroczystym poświęceniu pomnika Jana Pawła II i Ronalda Reagana przez metropolitę gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia.

– Naszą intencją było nie tylko oddanie im hołdu, ale chcielibyśmy, aby odpoczywający mieszkańcy Gdańska i turyści uświadomili sobie jak wielkimi ludźmi byli papież Jan Paweł II i Ronald Reagan i jakie mieli idee, w co wierzyli, i co im zawdzięczamy my Polacy – powiedział Czesław Nowak ze Stowarzyszenia „Godność”, inicjatora powstania pomnika. Jak zaznaczył dzisiejsza uroczystość  odbywa się dokładnie miesiąc przed 25 rocznicą spotkania Jana Pawła II i Ronalda Reagana w Miami na Florydzie.

Abp. Sławoj Leszek Głódź witając się ze zgromadzonymi wręczył uczestnikom uroczystości okolicznościowe pocztówki ze zdjęciem pomnika oraz podpisem „Wdzięczni za niepodległość. Polacy”.

– Byłem przy narodzinach tego pomnika i wydawało mi się wtedy, że jak do tego dojdzie to on wrośnie w tą ziemię, w to społeczeństwo, w ten czas. I Ojcze Święty Błogosławiony, i Panie Prezydencie, patrzycie na nas tam z góry. Jak Was dzisiaj tu potrzeba. Spacerujcie, rozmawiajcie, módlcie się i dokonujcie cudów. A oni to mogą uczynić – powiedział ks. abp. Sławoj Leszek Głódź.

Słowa uznania wyraził abp. Sławoj Leszek Głódź dla Stowarzyszenia „Godność”.
–  Panowie z marszu postawili pomnik, znaleźli benefaktorów i przekonali Radę Miasta – to cud. Błogosławiony Ojcze, to cud. Niech nikt nie mówi, że cudów nie ma. Są za przyczyną błogosławionego Jana Pawła II. I on to sprawi, że będzie jeszcze tu w Gdańsku wiele cudów – stwierdził.

Wśród uczestników uroczystości obecni byli posłowie PiS – Anna Fotyga, b. minister spraw zagranicznych w rządzie premiera Jarosława Kaczyńskiego, Maciej Łopiński – były szef gabinetu Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego oraz Andrzej Jaworski, którzy złożyli kwiaty pod pomnikiem oddając w ten sposób hołd Janowi Pawłowi II oraz Ronaldowi Reaganowi.

Marek Nowicki niezalezna.pl
fot. Marek Nowicki/niezalezna.pl

Możliwość komentowania Pomnik Jana Pawła II i Reagana w Gdańsku została wyłączona

%d blogerów lubi to: