Pół miliona osób w Warszawie! o. Tadeusz Rydzyk: „Chcemy pokoju!”

Posted in ■ aktualności, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 30 września 2012

Traktem Królewskim w Warszawie przechodzi prawdopodobnie największa od 1989 roku manifestacja.

Setki tysięcy osób domagają się poszanowania wolności mediów, prawdy o katastrofie smoleńskiej, zaprzestania niegodziwego postępowania władz państwowych.

„Obudź się Polsko” – pod takim hasłem od wczesnych godzin porannych w centrum Warszawy gromadzą się setki tysięcy osób. Pokojowa manifestacja rozpoczęła się eucharystią sprawowaną na placu Trzech Krzyży niedaleko Parlamentu, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Belwederu.

Nad zgromadzonymi górują biało-czerwone flagi oraz transparenty z hasłami: „Trwamy w obronie wolności”, „Wolne media – wolna Polska”, „Kłamiecie rano, kłamiecie wieczorem”, „PO twórca dziadów i żebraków z Polaków”, „Obudź się Polsko, PO sprzątaj swoje brudy”, „Demokracja według Tuska nie biało-czerwona tylko biało-ruska”, „PO już dziękujemy, czas ucieka taczka czeka”, „Smoleńsk – pamiętamy”.

Organizatorami marszu wolności pod hasłem „Obudź się Polsko” są: NSZZ „Solidarność”, Radio Maryja i Telewizja TRWAM a także Prawo i Sprawiedliwość. Na marszu obecni są przedstawiciele większości środowisk prawicowych. Nie zabrakło współpracowników i wolontariuszy Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia – wydawcy portalu „Prawy.pl” oraz miesięcznika społeczno-religijnego „Moja Rodzina”.

Oficjalnych danych na temat ilości uczestników jeszcze nie ma. Media informują najwyżej o kilkudziesięciu tysiącach osób obecnych na manifestacji. Jak się okazuje, tylko autokarami zorganizowanymi przez Związek Zawodowy „Solidarność” na marsz z całej Polski przyjechało 30 tys. osób z całego kraju – poinformował rzecznik „Solidarności” Marek Lewandowski. Do tego należy jeszcze doliczyć ogromną rzeszę osób, które do Warszawy przyjechały indywidualnie lub w sposób zorganizowany (np. przy parafiach, Kołach i Biurach Radia Maryja w całej Polsce).

Mszę św. koncelebrowało wielu kapłanów z całej Polski. Homilię wygłosił ks. prałat. Walenty Królak z Warszawy. – Demokracja bez Boga staje się czymś demonicznym. Dlatego przychodzimy z tymi problemami dziś na Eucharystię – powiedział.

Na zakończenie Mszy św. głos zabrał Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta zaznaczył, że w Polsce jest potrzebna prawda w mediach, a nie mętnego nurtu i najemników. – Stanęliśmy w tej stolicy, w której 30 lat temu w czasie swojej pielgrzymki do Ojczyzny największy z rodu Słowian i Polaków, następca Chrystusa, błogosławiony Jan Paweł II zawołał przy Grobie Nieznanego Żołnierza:

„Niech zstąpi Duch Twój, Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi.
Tej ziemi.”

I stało się. I stało się. Polacy znów poczuli się Narodem i stała się „Solidarność”, którą Jan Paweł II dodał do podstawowych cnót chrześcijańskich.

– Dobrze, że coraz więcej ludzi woła: Obudź się Polsko!
Obudź się Polsko, do prawdy i miłości społecznej.
Powstań Polsko. Są tacy, którzy mówią najważniejszy jest spokój. (…)

Spokój jest najważniejszy, spokój za wszelką cenę – tak mówią ci, którzy nie chcą, by Polska się obudziła – powiedział dyrektor Radia Maryja.

W trakcie manifestacji głos mają zabrać jeszcze przedstawiciele NSZZ Solidarność (Piotr Duda), prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz red. Wojciech Reszczyński.

Michał Polak • prawy.pl
fot. A. Bruchwald


mediawnet • youtube.com

Reklama

Możliwość komentowania Pół miliona osób w Warszawie! o. Tadeusz Rydzyk: „Chcemy pokoju!” została wyłączona

%d blogerów lubi to: