Naukowcy obnażają kłamstwo smoleńskie

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 22 października 2012

Od rana trwa naukowa konferencja dotycząca katastrofy smoleńskiej. Na sali komplet. Wśród uczestników rodziny, naukowcy, dziennikarze, członkowie parlamentarnego zespołu z Antonim Macierewiczem.

Z przedstawicieli mediów na razie widzę, że jest tylko „Nasz Dziennik”, wPolityce.pl, „Gość Niedzielny” i oczywiście Niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska”.

Być może są inni, ale nie rozpoznaje, bo prezentacje na ekranie i łączenia za pomocą skype odbywają się w zaciemnionej sali. Po wysłuchaniu zaledwie kilku referatów, profesorów m.in Witakowskiego, Szuladzińskiego, Berczyńskiego, Obrembskiego, jako pierwsza ciśnie się uwaga, że zaprezentowane badania, i przeprowadzone analizy budzą ogromny respekt.

Mimo skąpego materiału dowodowego, naukowcy dokonali wielkiej pracy. Zestawiając rozproszone dane potrafili pokazać przekonujący materiał, który obnaża kłamstwo raportów MAK i raportu Millera. Ta ciężka praca daje w efekcie potężny zestaw argumentów, by móc powiedzieć że samolot TU 154 10 kwietnia 2010 rozleciał się w powietrzu. Tylko powściągliwość i skromność naukowców, a także ich profesjonalizm, sprawiają, że swoje konkluzje nazywają ciągle hipotezami, zaznaczając, że nadal nie możemy mieć 100% pewności.

Pokazane materiały są jednak wystarczająco przekonujące, że każdy, kto posługuje się logiką, nie może wyciągnąć innych wniosków. Drobiazgowe analizy, żmudna praca i imponujący poziom kompetencji przywracają polskiej nauce dobre imię. Ale nie wszystkim naukowcom. Wielkim oskarżeniem polskich instytucji naukowych jest nieobecność na konferencji reprezentantów najwalniejszych polskich uczelni zajmujących się lotnictwem. Podobno wysłane przez organizatorów zaproszenia do wszystkich polskich uczelni technicznych pozostały bez odpowiedzi.

Ta mapa strachu polskiej nauki jest bardzo wymowna. Kiedyś gdy katastrofa zostanie wyjaśniona zlekceważenie przez naukowców dzisiejszej konferencji będzie powodem hańby. A wobec tych inżynierów, którzy podpisali się pod raportem Millera, materiały z tej konferencji będą pewnie dowodami w procesie o poświadczenie nieprawdy w państwowym dokumencie dotyczącym śmierci prezydenta RP. Osobną olbrzymią pracę musimy wykonać my dziennikarze, ale też politolodzy socjolodzy. Będzie trzeba opisać i zbadać jak produkowano, kolportowano i upowszechniano ordynarne smoleńskie kłamstwo.

Jan Pospieszalski • niezalezna.pl
fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Możliwość komentowania Naukowcy obnażają kłamstwo smoleńskie została wyłączona