Chcą odebrać immunitet Macierewiczowi

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 8 listopada 2012

Komisja regulaminowa i spraw poselskich zaopiniowała pozytywnie wniosek o uchylenie immunitetu Antoniemu Macierewiczowi.


– Być może ta decyzja jedynie ujawnia to, co obserwujemy w wielu dziedzinach życia, iż standardy gospodarcze, narodowe i bezpieczeństwa państwa w Polsce rządzonej przez PO wyznaczane są zgodnie z tym, co wiemy o działalności pana Dochnala – komentuje w rozmowie z Niezalezna.pl Antoni Macierewicz.

Wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego dotyczył procesu karnego, który Macierewiczowi wytoczył lobbysta Marek Dochnal. Zarzucał on posłowi PiS pomówienie w jednym z programów telewizyjnych. Pełnomocnik Dochnala w uzasadnieniu do wniosku zapewniał, że wypowiedź Antoniego Macierewicza „jest ewidentnym pomówieniem Marka Dochnala o to, że nie jest samodzielnym biznesmenem, że jest członkiem jakiejś siatki”.

– Jeżeli PO utożsamia się z panem Dochnalem, to myślę, że wszyscy Polacy powinni zastanowić się nad konsekwencjami gospodarczymi, i społecznymi, jakie to z sobą niesie. Być może ta decyzja jedynie ujawnia to, co obserwujemy w wielu dziedzinach życia, iż standardy gospodarcze, narodowe i bezpieczeństwa państwa w Polsce rządzonej przez PO wyznaczane są zgodnie z tym, co wiemy o działalności pana Dochnala. To wszystko, co mam do powiedzenia. Zapraszam na debatę sejmową w tej sprawie, bo ona musi się odbyć. Co prawda obawiam się, że marszałek Ewa Kopacz zrobi wszystko, żeby debata odbywała się wtedy, kiedy nikt nie będzie mógł jej oglądać ani słuchać, ale mam nadzieję, że wolne media przekażą jej przebieg opinii publicznej. Na pewno będzie to interesujące i ważne – mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Antoni Macierewicz.

pap, niezalezna.pl
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Reklama

Możliwość komentowania Chcą odebrać immunitet Macierewiczowi została wyłączona

%d blogerów lubi to: