„Oburzeni” czyli naród wychodzi na ulice

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 8 listopada 2012

W reakcji na stan państwa polskiego obywatele coraz częściej zmuszeni są do walki o swoje prawa poprzez falę protestów, marszów i demonstracji. Książka „Oburzeni” to próba wyjaśnienia tego zjawiska.

Książka powstała z potrzeby serca i niepokoju o los Polski. W skład publikacji wchodzi 15 esejów, zilustrowanych fotografiami Adama Bujaka.

Przez Polskę przetacza się fala marszów i demonstracji, zapoczątkowanych obroną Telewizji TRWAM – obecnie postulatów jest o wiele więcej, a Ruch Oburzonych zyskuje coraz liczniejszych zwolenników. Książka „Oburzeni” to swoisty przewodnik po tym ruchu: głosy duchownych, polityków, naukowców z różnych dziedzin, dziennikarzy, artystów, publicystów; niektóre bardzo emocjonalne, inne naukowo wyważone, z każdego zaś silnie przebija oburzenie z powodu wykluczenia całych wielkich grup społecznych z procesów decyzyjnych na wszystkich szczeblach i we wszelkich dziedzinach.

Autorzy Książki:

Adam Bujak
Ks. prof. Waldemar Chrostowski
Bp Antoni Dydycz
Prof. Piotr Gliński
Jarosław Kaczyński
Prof. Zdzisław Krasnodębski
Antoni Macierewicz
Krzysztof Masłoń
Kard. prof. Stanisław Nagy
Prof. Andrzej Nowak
Jan Pospieszalski
Wojciech Reszczyński
O. Tadeusz Rydzyk
Leszek Sosnowski
Ewa Stankiewicz
Dr hab. Krzysztof Szczerski

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza 10 listopada br. o godz. 16.00 do Sali Konferencyjnej Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie na patriotyczne spotkanie oraz uroczystą prezentację najnowszej książki „Oburzeni”.

W programie spotkania dyskusja: „Ruch Oburzonych jako reakcja na stan państwa polskiego”, w której wezmą udział autorzy książki, m.in.: Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Chrostowski, prof. Piotr Gliński, Antoni Macierewicz, Jan Pospieszalski, Leszek Sosnowski, dr hab. Krzysztof Szczerski

Spotkanie uświetni recital utworów patriotycznych w wykonaniu Haliny Łabonarskiej.

Wstęp wolny już od godz. 15.30.

Biały Kruk, niezalezna.pl
fot. Biały Kruk; materiały prasowe

Reklama

Możliwość komentowania „Oburzeni” czyli naród wychodzi na ulice została wyłączona

%d blogerów lubi to: