TVP cenzuruje słowa Ojca św.?

Posted in ■ aktualności, ■ listy by Maciejewski Kazimierz on 8 listopada 2012

Poseł Anna Sobecka protestuje przeciwko nieinformowaniu przez TVP o Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Watykanu.


W liście przesłanym do Prezesa Zarządu TVP Juliusza Brauna pyta: „Dlaczego TVP cenzuruje słowa Ojca Świętego Benedykta XVI !?”. Poseł Anna Sobecka w przesłanym liście napisała, że wielkim skandalem jest ocenzurowanie m.in. „Wiadomości” TVP1 oraz „Panoramy” TVP2, które nie podały informacji o wielkim wydarzeniu, jakie miało miejsce wczoraj w Watykanie.

Anna Sobecka zwróciła uwagę na fakt, że depesza o Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Ojca św. została opublikowana przez Polską Agencję Prasową już o godz. o godz. 12.05. Tymczasem – jak napisała poseł w liście do Juliusza Brauna – Telewizja Polska „ocenzurowała depeszę i uniemożliwiła zapoznanie się opinii publicznej ze słowami wypowiedzianymi przez Ojca Świętego Benedykta XVI oraz Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej Księdza Kardynała Tarcisio Bertone, którzy zwrócili się do Polaków, do wielomilionowej Rodziny Radia Maryja starającej się o miejsce na multipleksie cyfrowym dla katolickiej TV TRWAM”.

***

Toruń, 07.11.2012 r.

POSEŁ NA SEJM RP
ANNA ELŻBIETA SOBECKA

Prezes Zarządu TVP
Sz. P. Juliusz Braun
ul. Jana Pawła Woronicza 17
00-999 Warszawa

                                                                                            

Dlaczego TVP cenzuruje słowa Ojca Świętego Benedykta XVI !?

Szanowny Panie Prezesie!

Wielkim skandalem było ocenzurowanie przez główne wydanie „Wiadomości” TVP1, „Panoramy” TVP2 oraz inne programy informacyjne TVP wiadomości o Pielgrzymce Polaków do Ojca Świętego Benedykta XVI do Stolicy Apostolskiej, która odbyła się 07.11.2012 r.

Tymczasem już o godz. 12.05 Polska Agencja Prasowa podała, że: „liczna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja wzięła udział w środowej audiencji generalnej Benedykta XVI w Watykanie.(…) Zwracając się po polsku Papież powiedział: “Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów, a szczególnie Rodzinę Radia Maryja, z biskupami. (…) Każdy człowiek niesie w sobie tajemniczą tęsknotę za Bogiem. Pragnienie spotkania z Nim jest zaczynem wiary, wewnętrznym impulsem do szukania Go”. (…) Rano mszę dla pielgrzymki Radia Maryja odprawił w bazylice świętego Piotra watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone. (PAP)”.

Niestety, Telewizja Polska o tych ważnych dla Polaków informacjach nie wspomniała ani słowem. Ocenzurowała depesze i uniemożliwiła zapoznanie się opinii publicznej ze słowami wypowiedzianymi przez Ojca Świętego Benedykta XVI oraz Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej Księdza Kardynała Tarcisio Bertone, którzy zwrócili się do Polaków, do wielomilionowej Rodziny Radia Maryja starającej się o miejsce na multipleksie cyfrowym dla katolickiej TV TRWAM.

Jako utrzymujący Telewizję Polską mamy prawo żądać rzetelnej informacji i respektowania wartości chrześcijańskich. W związku z tym protestujemy przeciwko permanentnej cenzurze dotyczącej życia Kościoła w programach informacyjnych TVP. To niepokojące zjawisko powtarza się regularnie. Żądamy oficjalnych przeprosin oraz dymisji osób odpowiedzialnych za wycięcie z anteny tak ważnych informacji. To niedopuszczalne w demokratycznym państwie. To nie jest PRL. Żądamy natychmiastowej Pana reakcji.

Z poważaniem 
Anna Sobecka Poseł RP
członek Rady Programowej TVP i Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu

Radio Maryja
fot. PAP

Reklama

Możliwość komentowania TVP cenzuruje słowa Ojca św.? została wyłączona

%d blogerów lubi to: