Moje uwagi do „naszej” telewizji – Republika TV

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 28 grudnia 2012

Nasza telewizja. Marzenie prawicowych oszołomów. Publiczne, dostępne dla wszystkich źródło informacji prawdziwej.

Nie tylko informacji i publicystyki. Także filmy, z tych co ich nie puszczają, dokumenty wybrane, z tych co je oglądały tylko nocne marki i cała reszta (z programami edukacyjnymi dla dzieci włącznie).

No i pojawiła się gwiazdka na niebie, przedświąteczny prezent, ta jedyna, wymarzona…

No i co ?

No i nic w tym nie widziałbym złego, gdyby TV Republika (bo o niej mowa) była otwarta dla wszystkich. Ale niestety otwarta to ona jest dla ludzi, którzy chcą i są w stanie wydać kilka złotych za dzienne oglądanie telewizji prawicowej. Albowiem jak mówi Piotr Barełkowski (prezes) :
„Zasięg techniczny telewizji płatnej – ok 7mln gospodarstw posiadających dostęp do usługi telewizji na żądanie” (tj.VOD)


Zasięg techniczny to ilość potencjalnych odbiorców. A jak to ma się do liczby odbiorców rzeczywistych?

Twierdzę (a kto się nie zgadza może oczywiście wyrazić opinię odrębną), że :

1. Zapłacą za oglądanie ci, którzy są już po naszej stronie;
2. Nie zapłacą ci, których na to nie stać;
3. Nie zapłacą ci, którzy omamieni propagandą nie wejdą we wrogą przestrzeń medialną.
4. Nie zapłacę ja, bo dla mnie jak wielokrotnie powtarzałem: misja a nie biznes.

Z tych czterech twierdzeń jedno wynika jasno. Ktoś wpadł na pomysł by na prawicowych lemingach zrobić biznes. To nie jest telewizja otwarta. To jest telewizja wyłącznie dla zainteresowanych i/lub bogatych.

I ta konstatacja zmusiła mnie do napisania tej notki. Kolejny raz muszę napisać wyraźnie do pomysłodawców tego typu inicjatyw „patriotycznych” słów kilka.

Róbcie biznes jeśli macie puste kieszenie – to nie grzech. Nie jest też grzechem realizacja pomysłu na biznes. Ale proszę, nie mówcie mi o patriotycznych pobudkach, jeśli obszar, który zamierzacie informować sprowadza się do tego, który jest już świadomy i patriotyczny. Nie mówcie, jeśli zamierzacie od biedaków brać kasę. I miejcie świadomość, że Polacy nie są bogaci, że wzrasta stopa bezrobocia, a naszym (a wydawałoby, że i waszym) celem jest dotarcie do Narodu z Prawdą. Z Prawdą o postkomunie, o służbach, o PO, o SLD, o Smoleńsku i o całym tym bagnie, w którym żyjemy.

PS 1 Tak naprawdę, moi drodzy Czytelnicy, trochę z tym moim neofickim rozczarowaniem „naszą” telewizję naciągam, bo na „naszych”, na „niepokornych” publikujących u cenzora Jankiego, na „strefach wolnego słowa” jako prezes Niepoprawnego Radia PL wielokrotnie sparzyłem się osobiście. Ale o tym w kolejnych notkach. Coś we mnie pękło i nie zamierzam już nadstawiać drugiego policzka w imię „wspólnego patriotycznego prawicowego dobra”. Bo jeśli na zło mam odpowiadać dobrem, to czym pozostanie mi odpowiedzieć na dobro?…

PS 2 List kieruję do Czytelników, ale nie tylko. Chciałbym by odpowiedział na tę notkę prezes lub któryś z wiceprezesów Republika TV.

MarkD • markd.pl

Reklama

Możliwość komentowania Moje uwagi do „naszej” telewizji – Republika TV została wyłączona

%d blogerów lubi to: