„Pułapki politycznej poprawności”

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 29 grudnia 2012

Demaskatorska książka młodziutkiej autorki Moniki Kacprzak, która z ogromną dojrzałością i przy solidnym przygotowaniu merytorycznym dokonała dogłębnej analizy zjawiska politycznej poprawności.

Monika Kacprzak wykazała, że polityczna poprawność nie jest – jak chcieliby niektórzy –  odpowiedzią społeczeństwa na próby napiętnowania z definicji złych zachowań, ale odgórnie sterowaną i zaplanowaną na długofalowe działanie ideologią, w sposób destrukcyjny wpływającą zarówno na całe społeczeństwa, jak i podstawowe komórki społeczne, jakimi są rodziny.

Ideologią mającą swoje korzenie w neomarksizmie, pozornie bardzo pokojową, a w rzeczywistości spełniającą funkcję dynamitu wysadzającego w powietrze chrześcijańskie fundamenty współczesnej cywilizacji.

Autorka punkt po punkcie analizuje poszczególne aspekty politycznej poprawności, sięgając przy tym do ich genezy. Rozkłada na części pierwsze sposób działania jej propagatorów, chwyty psychologiczne, retoryczne, czy nawet działania czysto ofensywne.

Ukazuje ich charakter oraz wskazuje na sposoby obrony przed stosowanymi przez ideologów politycznej poprawności pseudoargumentami oraz pseudologiką.

To znakomite studium nad zjawiskiem dyktowania większości spojrzenia na rzeczywistość przez mniejszość, prób zawłaszczenia przestrzeni publicznej przez stosunkowo niewielką grupę społeczną oraz przyczyn, dla jakich to jej się udaje.

To także asumpt dla zastanowienia się nad własnym światopoglądem, na ile został on skażony wpływami politycznej poprawności i neomarksizmu. Fascynująca i pouczająca lektura.

Anna Wiejak • prawy.pl
fot. pismo.poloniachristiana.pl

Reklama

Możliwość komentowania „Pułapki politycznej poprawności” została wyłączona

%d blogerów lubi to: