Frasyniuk docenia funkcjonariuszy z PRLowskim rodowodem

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 9 stycznia 2013

Frasyniuk wzywa do likwidacji służb w Polsce, docenia funkcjonariuszy z PRLowskim rodowodem i „odwagę” sędziego Tulei 

Władysław Frasyniuk w TVN24 komentował sprawę słów sędziego Igora Tulei, który mówił o stalinowskich praktykach stosowanych w CBA. Były polityk UW przyznał, że liczy na to, że „odwaga” sędziego Tulei „zmieni obraz służb specjalnych w Polsce”:

Wiemy, w jakich okolicznościach powstało CBA. Zaniechanie, grzech zaniechania Donalda Tuska obciąża go. I teraz dużo się mówi, a właściwie mało się mówi, o reformie służb specjalnych. To jest idealny czas, żeby podjąć decyzję o likwidacji i uporządkowaniu służb specjalnych. Prawdę powiedziawszy (…) ja obserwuję te służby specjalne od ponad 20 lat i mam wrażenie, że ci, którzy nam zostali po tamtym okresie, to profesjonaliści i cwaniaki, których się boję. Ci nasi to harcerzyki, faceci z kompleksami, którzy chcieli by być w przeciągu kilku lat i Rambo i Jamesem Bondem. Obawiam się, że służby specjalne są państwem w państwie i wyrok sądu – nawet te słowa (o stalinowskich metodach w CBA – red.) sprawią, że być może zainteresuje się, co się w nich dzieje w służbach specjalnych.

Słowa Władysława Frasyniuka – kiedyś polityka, dziś przedsiębiorcy – są znamienne. Ciekawe, jak wielu z podobnymi jak on doświadczeniami wezwałoby chętnie do likwidacji służb, szczególnie CBA…

KL • wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania Frasyniuk docenia funkcjonariuszy z PRLowskim rodowodem została wyłączona

%d blogerów lubi to: