„Smoleńsk” – aktorzy proszą choćby o epizod

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 9 stycznia 2013

Na przełomie marca i kwietnia ruszą zdjęcia do reżyserowanego przez Antoniego Krauzego filmu o katastrofie smoleńskiej.

Producent Maciej Pawlicki poinformował dzisiaj, że premiera kinowa planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku. Jak zapewne wiadomo autorami scenariusza są Antoni Krauze oraz Marcin Wolski. Pawlicki wyjawił, że w filmie przyjęta będzie „klasyczna formuła, w której bohater dąży, by odkryć nieznaną, ukrywaną prawdę”.

Producent filmu pytany o obsadę, nie wyjawił nazwisk aktorów. „Trwa praca nad ustalaniem obsady. Prowadzimy wiele rozmów. Mamy bardzo duże zainteresowanie ze strony środowiska aktorskiego, deklaracje wybitnych aktorów, że chcą zagrać choćby mały epizod, byle by uczestniczyć w tym filmie. To wspaniała, często wzruszająca sytuacja” – powiedział PAP Pawlicki.

Informacje Macieja Pawlickiego przeczą rozpowszechnianym od pewnego czasu przez media plotkom jakoby wśród obsady filmu miało zabraknąć znanych nazwisk. W ostatnim czasie swoje negatywne zdanie na temat powstawania tego filmu wyraziło dwóch aktorów oraz jeden reżyser. Posunęli się oni do zanegowania sensu kręcenia tego obrazu oraz do złośliwości pod adresem zarówno reżysera Antoniego Krauzego, jak i osób, które nie wierzą w oficjalna wersję wydarzeń.

Równie budująca jest kwestia znalezienia odpowiedniego operatora. Maciej Pawlicki nie poinformował jeszcze, który z nich będzie ostatecznie odpowiedzialny za zdjęcia. „Nazwisko operatora na razie musi pozostać tajemnicą. Mamy kilku równorzędnych wybitnych kandydatów. Trwa uzgadnianie terminów” – powiedział Pawlicki.

Tadeusz Rozłucki • naszeblogi.pl
fot. internet

Reklama

Możliwość komentowania „Smoleńsk” – aktorzy proszą choćby o epizod została wyłączona

%d blogerów lubi to: