Zwiastun filmu A. Krauzego o Smoleńsku

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 11 stycznia 2013

Przedstawiamy zapowiedź filmu fabularnego o katastrofie smoleńskiej.  Zdjęcia rozpoczną się już na przełomie marca i kwietnia a premierę kinową filmu zaplanowano na 10 kwietnia 2014 roku. 

W tym filmie bardzo ważne będą okoliczności, które doprowadziły do tragedii smoleńskiej. W naturalny sposób na pierwszy plan wysunie się postać ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego – powiedział reżyser filmowy Antoni Krauze w Rozmowie Niezależnej.

Autorami scenariusza są Antoni Krauze i Marcin Wolski. Producent wyjaśnił, że w filmie przyjęta będzie „klasyczna formuła, w której bohater dąży, by odkryć nieznaną, ukrywaną prawdę”.

Bohaterka jest dziennikarką, to nawiązanie do najlepszych przykładów z historii kina polskiego i światowego. Film rozpoczyna się od katastrofy we mgle. Później równolegle rozwija się opowieść o prywatnym śledztwie bohaterki, co się w tej mgle wydarzyło oraz Polsce po 10 kwietnia 2010 roku, a także retrospekcje z okresu przed katastrofą, łącznie z wizytą prezydenta Kaczyńskiego w Gruzji. Na końcu filmu znajdzie się, ponownie, scena tragedii z 10 kwietnia – mówił o scenariuszu producent filmu.

Zdjęcia do filmu będą realizowane w Warszawie, mazowieckich plenerach, a także w USA i Gruzji.


Marek Nowicki • niezalena.pl
fot. mat.prasowe

Fundacja Smoleńsk 2010

TRWA ZBIÓRKA NA REALIZACJĘ
FILMU FABULARNEGO SMOLEŃSK.
KAŻDY GROSZ JEST NA WAGĘ WALKI O PRAWDĘ.
OD CIEBIE ZALEŻY CZY TEN FILM POWSTANIE.
BĄDŹ JEGO SPONSOREM

W S P O M Ó Ż ☚

Reklama

Możliwość komentowania Zwiastun filmu A. Krauzego o Smoleńsku została wyłączona

%d blogerów lubi to: