POLACY co się z Wami stało…? !

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 13 stycznia 2013

… daliśmy się oszukać zdrajcom „okrągłostołowym” i popadliśmy w ich dyktat, ktorego celem jest przedewszystkim interes okeślonych środowisk i prywata różnych klik …

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi…” – Jan Paweł II

Tak niedawno był wśród nas, na spotkania z Nim przychodziły miliony… , dziś wydaje się, że zapomnieliśmy o Nim i jego naukach. To nie ja, to On wydaje się pytać Was: „Polacy co się z wami stało ?”

Trudno uwierzyć, że mogliśmy o Nim zapomnieć…o człowieku, za pośrednictwem którego doświadczyliśmy największego cudu zbiorowego, cudu SOLIDARNOŚCI 10 milionów POLAKÓW.

Magiczne słowo solidarność stało się „ciałem” i ogarnęło umysły robotników… inteligentów… studentów i spowodowało zmianę mętalności satrapów, którzy nami rządzili … i zniewalali nasze umysły.

Siła słowa przeciw zastępom uzbrojonych po zęby siepaczyspod znaku sierpa i młota, za którymi stała potęga „Imperium Zła”. Jedność jaka scaliła te miliony spragnionych wolności ludzi, była tym cudem, który pozwolił, że niemożliwe stało się możliwe…

Komunizm upadł ! Zdawało się, że za tym zwycięstwem przyjdzie odnowa całego polskiego społeczeństwa, że szybko pozbieramy się po komunistycznym „tajfunie” jaki niszczył Polskę przez całe 50-lecie.

Niestety obraz dzisiejszej Polski zdaje się potwierdzać fakt, że szansa tej odnowy znacznie przesunęła się w czasie.

Pogrobowcy postkomunistyczni, wyposażeni w nowoczesne środki masowego przekazu, znów zniewalają nasze umysły…

Opanowana, przez nich do perfekcji propaganda przywróciła wiele mechanizmów, które świadczą że znaleźliśmy się znów w warunkach prawie że PRL-owskich.

Wniosek może być jeden, daliśmy się oszukać zdrajcom „okrągłostołowym” i popadliśmy w ich dyktat, ktorego celem jest przedewszystkim interes okeślonych środowisk i prywata różnych klik …

Brak dziś autorytetu błogosławionego Jana Pawła II, spowodował degradację więzów moralno-etycznych w naszym społeczeństwie a tym samym przyzwolił na odrodzenie zła, które znów niszczy naszą jedność i solidarność.

Tu apel do Episkopatu i mediów katolickich, aby duch naszego Papieża i jego nauk stał się głównym przekazem w kontakcie ze społeczeństwem.

Oby pytanie „Polacy co się z Wami stało ?” było początkiem nowej jakości w naszym życiu, takiej jakiej życzyłby sobie Jan Paweł II.

lem • salon24.pl
emeryt zaangażowany
rys. Andrzej Krauze

Reklama

Możliwość komentowania POLACY co się z Wami stało…? ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: