„Anatomia upadku”: Rosyjski świadek obala oficjalną wersję katastrofy

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 16 stycznia 2013

Film „Anatomia upadku”, który od dziś można nabyć wraz z „Gazetą Polską”, zawiera wiele wypowiedzi nieznanych dotąd świadków katastrofy smoleńskiej.

Jednym z nich jest Nikołaj Szewczenko – kierowca, który prowadząc autobus, widział ostatnie sekundy przelatującego nad drogą samolotu Tu-154. Szewczenko zapewnia, że tupolew przeleciał nad ulicą w Smoleńsku nie w pozycji odwróconej (kołami w górę), jak twierdzą raporty MAK i komisji Millera, lecz w normalnej – kołami w dół.

– Nad drogą, w jakim leciał położeniu? – pyta rosyjskiego kierowcę twórczyni filmu, Anita Gargas. Mężczyzna nie ma wątpliwości: – W położeniu brzuchem w dół, zrozumieliście mnie? Kołami w dół, tak jak się idzie do lądowania.

– Nad drogą? – upewnia się reżyserka. – Tak, nad drogą – powtarza Szewczenko.

Według raportów MAK i komisji Millera polski samolot jeszcze przed drogą uderzył w brzozę, która miała ułamać mu skrzydło. W wyniku tego zderzenia maszyna miała obrócić się na bok, a potem kołami w górę przelecieć nad ulicą, by zaraz za nią ulec całkowitemu zniszczeniu. Zeznanie Szewczenki podważa te ustalenia.

„Anatomia upadku” zawiera wiele innych wypowiedzi świadków, sprzecznych z oficjalną wersją katastrofy smoleńskiej. Autorka rozmawia m.in. z Nikołajem Bodinem, lekarzem, który widział samolot Tu-154 tuż przed tragedią. Poruszający film Anity Gargas dostępny jest od dziś z tygodnikiem „Gazetą Polską”.

Na ten temat:
Premiera „Anatomii upadku” – poruszającego filmu Anity Gargas
Wildstein, Lisicki, Karnowski, Płużański o filmie Anatomia Upadku

wg • niezalezna.pl
fot. kadr z filmu „Anatomia upadku”

Reklama

Możliwość komentowania „Anatomia upadku”: Rosyjski świadek obala oficjalną wersję katastrofy została wyłączona

%d blogerów lubi to: