Bardzo dobry ZWIASTUN filmu UKŁAD ZAMKNIĘTY

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 16 stycznia 2013

W sieci pojawił się zwiastun filmu „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego o niszczeniu polskich przedsiębiorców przez aparat III RP. Zanosi się na znakomitą produkcję!

Kilka dni temu pisaliśmy o nowym filmie twórcy „Przesłuchania” i „Generała Nila”, który obnaża represyjną twarz polskiego państwa. Niedawno Układ Zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego otrzymał prestiżową nagrodę świata biznesu – Wektora 2012 w kategorii „za odwagę w krzewieniu prawdy o polskim środowisku biznesowym. Film jednak mógł w ogóle nie powstać. Mirosław Piepka, producent i scenarzysta „Układu Zamkniętego” opowiadał jak rzucano realizatorom kłody pod nogi by nigdy nie dokończyli swojej produkcji.

Film nasz porusza bardzo trudny temat i niewygodny dla przedstawicieli władz, którymi są prokuratury, sądy i urzędy skarbowe. Ostrzegano nas przed tą produkcją. Rzucano nam kłody pod nogi. Jeden z bardzo wysokich funkcjonariuszy państwa ostrzegał nas – mam nadzieję, że jednak w dobrej wierze, abyśmy tego filmu nie kręcili. Jednak od początku byliśmy przekonaniu o słuszności tej realizacji. Dziś mogę powiedzieć, że warto było. W tym miejscu chciałby szczególnie podziękować Kasie Stefczyka, która w bardzo trudnym dla nas momencie zdecydowała się zostać sponsorem głównym filmu.

„Układ Zamknięty” powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, jakie miały miejsce w 2003 r. w Krakowie. Dwoje biznesmenów, którzy odnieśli sukces, a ich firma dobrze prosperowała padła ofiarą zmowy przestępczej organów ścigania i skarbowych. W rolę bezwzględnego i cynicznego prokuratora wcielił się Janusz Gajos. Jego pomocnikiem przy niszczeniu firmy i przedsiębiorców oraz ich rodzin był szef Urzędu Skarbowego, którego zagrał Kazimierz Kaczor. Film wchodzi do kin w kwietniu tego roku. Obraz wyreżyserował wybitny polski twórca Ryszard Bugajski. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu, o którym może być bardzo głośno.


wnas.pl
fot. materiały prasowe

Reklama

Możliwość komentowania Bardzo dobry ZWIASTUN filmu UKŁAD ZAMKNIĘTY została wyłączona

%d blogerów lubi to: