Gwiazda: Mamy ciągłość III RP z PRLem ☚ … polecam !

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ wywiady, Gwiazda Andrzej by Maciejewski Kazimierz on 17 stycznia 2013

Rozmowa z byłym opozycjonistą Andrzejem Gwiazdą


Stefczyk.info: Były senator Zbigniew Romaszewski w zeszłym tygodniu otrzymał na mocy wyroku sądu zadośćuczynienie i odszkodowanie za represje, jakie go spotkały w czasie PRL. W więzieniu spędził ponad dwa lata. Czy kierowanie do sądu takich spraw jest dobrym pomysłem?

Andrzej Gwiazda: Sądzę, że takie sprawy powinny trafiać do sądu. Przecież III RP przejęła odpowiedzialność po PRL. Wybranie Wojciecha Jaruzelskiego na prezydenta Polski było de facto założeniem ciągłości państwowej z czasem komuny. Polska przyjęła w ten sposób na siebie odpowiedzialność za zbrodnie PRL. Wszelkie wątpliwości związane z tym tematem kasuje akt założycielski III RP. Mamy ciągłość prawną z PRL. To oznacza, że współczesna Polska odpowiada za wszelkie zbrodnie komunistycznej Polski. Ci, którzy tworzyli III RP, z Lechem Wałęsą na czele, są odpowiedzialni za zbrodnie PRL.

Czyli byli opozycjoniści powinni domagać się odszkodowań?

Oczywiście. Przecież do tej pory krzywdy nie zostały wyrównane. Sądy za internowanie często nic nie przyznawały. Pojawiały się nawet stwierdzenia, że odszkodowanie się nie należy, ponieważ resocjalizacja w internie nie dała rezultatów. Mamy i w tym przypadku podkreślenie ciągłości ustrojowej. III RP dodatkowo złamała prawo u swego zarania, uznając legalność stanu wojennego. Pozwolono ferować wyroki przez ludzi, który musieli być świadomi nielegalności stanu wojennego. Każdy, kto ma dyplom prawa, nie może się tłumaczyć, że nie wiedział, że wprowadzenie stanu wojennego było przestępstwem. Co do tego nie było cienia wątpliwości. Jeśli więc III RP przyjęła taki status – ciągłości PRL – usankcjonowała łamanie prawa na najwyższym poziomie.

Lech Wałęsa zaatakował Zbigniewa Romaszewskiego, mówiąc, że jego czyn jest obrzydliwy, że nie wyciąga się ręki do biednego państwa, a Romaszewski powinien pracować, a nie wyrywać pieniądze od sądów…

Słowa Wałęsy i jego postawa mają mocny fundament w postaci przysięgania na krzyżyk, że będzie wiernie służył bezpiece. I dalej to robi. I nie może przestać. Jak mówił największy autorytet na świecie w tej sprawie, czyli Władimir Putin: czekistą się nie bywa, czekistą się jest. To jasna wykładnia w tej sprawie.

TK • stefczyk.info
fot. Patryk Matyjaszczyk/Wikipedia.pl

Reklama

Możliwość komentowania Gwiazda: Mamy ciągłość III RP z PRLem ☚ … polecam ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: