Czy istnieje III RP?

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 25 stycznia 2013

Raz po raz ludzie ze zdziwieniem zauważają, że PRL żyje.

Nie wiem kto wymyślił III RP. Nie ma takiej i nie było. Aby była możliwa, należałoby przeprowadzić restaurację państwa polskiego. Takiej zabrakło. Innymi słowy nie ma III RP, jest II PRL, kontynuacja bierutowskiego PKWN. II PRL to władza komunistów plus prywatyzacja zagrabionego wskutek tzw. reformy rolnej i tzw. uspołecznienia środków produkcji w I PRL. Tymczasem w 1944 roku przerwano ciągłość nie tylko kultury politycznej, ale i materialnej państwa. Polaków zmieniono w ubezwłasnowolnionych niewolników.

Po 1944 roku przestało istnieć Państwo Polskie. Data ta zamyka okres 966 – 1944, czyli dzieje I Państwa. W 1944 roku Polska znalazła się pod okupacją rosyjską (błędnie zwaną sowiecką, bowiem Rosja i carska, i komunistyczna, prowadziła tą samą imperialną politykę, jaką teraz Kreml nadal kontynuuje*. Ta imperialna polityka każe Moskwie patrzyć na Polskę tak, jak na to zasługuje wobec braku własnej polityki zagranicznej i przekreślonej w wyniku eksterminacji elity pamięci historycznej. Kiedy (i czy) powstanie w Polsce II Państwo, się okaże.

* i stawia na polskich kolaborantów, jak np. tow. Cioska.

wczoraj:

i dziś:

Post scriptum: większość Polaków nie chce państwa, wystarcza im kraj: góry, lasy, rzeki. Tak też o sobie mówią: w naszym kraju. U nas, w Europie wschodniej. Ale może się mylę. Dla Interii na przykład ci, którzy opowiadają się za PiS, to nie Polacy: ”Polacy nie wierzą w Prawo i Sprawiedliwość”. A może chodziło o prawo i sprawiedliwość tu i teraz?

II PRL ma taki sam kształt terytorialny, jak I PRL. O sztucznych granicach. Nie obejmuje wszystkich ziem polskich po amputacji Polski środkowej (zwanej „Kresami”). Wypędzenia Polaków określa się eufemizmem „przesiedlenia”. Na Prawdę brak miejsca. Koniec Historii?

Jan Bogatko • niepoprawni.pl
graf. Agora SA

Możliwość komentowania Czy istnieje III RP? została wyłączona

%d blogerów lubi to: