Milion dzieci żyje w ubóstwie a Sejm debatuje o homozwiązkach

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 25 stycznia 2013

W Polsce ponad milion dzieci żyje w ubóstwie, a Sejm zajmuje się tzw. związkami partnerskimi – powiedział poseł Andrzej Duda, podczas wczorajszej debaty w Sejmie.

Posłowie rozpatrywali wczoraj projekty autorstwa PO, Ruchu Palikota i SLD, które m.in. dają tzw. parom homoseksualnym możliwość zawarcia związku.

Złożenie wniosków o odrzucenie projektów w pierwszym czytaniu zapowiedziały w kluby PiS i Solidarnej Polski. Pozostałe kluby, w tym większość posłów PO opowiada się za skierowaniem projektów do komisji. Taką wolę wyraża również premier Donald Tusk.

Poseł Andrzej Duda zauważył podczas debaty, że są ważniejsze sprawy niż legalizacja związków homoseksualnych. Wskazał m.in. na najnowszy raport UNICEFu .

– W Polsce ponad milion dzieci żyje w ubóstwie. Pawie 1.3 mln nie ma dostępu do podstawowych dóbr takich jak 3 posiłki dziennie, czy 2 pary obuwia w roku. Pod tym względem Polska znalazła się dopiero na 24 miejscu wśród 29 biednych krajów. Kwestia zapobieganiu ubóstwu dzieci powinna być priorytetem polityków – tak powiedziała Ewa Falkowska z UNICEF Polska. Według niedawno ogłoszonych danych bezrobocie w grudniu wynosiło 13,4 proc., czyli ponad 2 mln. 138 tys. ludzi w Polsce jest bez pracy. Nie wiadomo ilu nie jest odnotowanych, nie wiadomo ilu z nich zdążyło już wyjechać za granicę, zwłaszcza ludzi młodych. Czym zajmuje się Sejm, czym zajmuje się w Sejmie koalicja rządząca – zajmuje się związkami partnerskimi – powiedział poseł Andrzej Duda.

Na negatywne skutki rozpatrywanych projektów – wskazała również poseł i prof. Krystyna Pawłowicz, konstytucjonalista.

– Legalizacja związków homoseksualnych jest sprzecza z prawem. Promowanie jest zakazane, a proponowane związki mają cel czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka i członków jego rodziny. Mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu państwa, ale nie w interesie społecznym wygodne, łatwe praktykowanie  egoistycznych, nieuporządkowanych uprawnień. Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą, projekty są sprzeczne z Konstytucją, zmierzają do jej obejścia, są szkodliwe, niesprawiedliwe, naruszają zasadę równości i prawo do intymności. Są ekshibicjonistycznie, pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne czym naruszają poczucie estetyki i molarności większości Polaków –  powiedziała pos. Krystyna Pawłowicz.

 
Radio Maryja, fot. PAP

* * *

Sejm odrzucił wszystkie projekty ws. związków partnerskich

Sejm odrzucił wszystkie projekty ws. związków partnerskich zgłoszonych przez SLD i RP oraz projekt PO. Przed głosowaniami doszło do niecodziennej wymiany zdań między ministrem Jarosławem Gowinem a premierem Donaldem Tuskiem.

Za przyjęciem wniosku o odrzucenie pierwszego projektu było 276 posłów, 150 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. W sprawie drugiego projektu: za odrzuceniem było 283 posłów, przeciw 137, od głosu wstrzymało się 30.

Sejm odrzucił w piątkowym głosowaniu projekt ustawy dotyczących związków partnerskich autorstwa Artura Dunina z PO. 

Za przyjęciem wniosku o odrzucenie projektu PO w pierwszym czytaniu było 228 posłów, 211 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu

Podczas czwartkowej debaty wniosek o odrzucenie projektów złożyły PiS i SP.

Zanim jeszcze przeprowadzono głosowania doszło do niecodziennej sceny. Najpierw na mównicę wyszedł minister sprawiedliwości Jarosław Gowin i stwierdził, że propozycje Ruchu Palikota oraz SLD są sprzeczne z konstytucją.
– Rząd w odniesieniu do projektów nie zajął stanowiska. W ocenie ministra sprawiedliwości wszystkie trzy projekt są sprzeczne z artykułem 18 konstytucji – powiedział Gowin.

Na te słowa natychmiast zareagował premier Donald Tusk i próbował łagodzić wypowiedź ministra własnego rządu.
– Chciałbym, żeby wypowiedź ministra Gowina była właściwie zrozumiana – zaczął Tusk, a jego słowa rozbawiły posłów, co mocno zdenerwowało premiera. – Minister Gowin wygłosił swoją osobistą opinię. Nie ma stanowiska instytucji rządowych w tej sprawie – dodał Donald Tusk.

 
PAP, Marek Nowicki • niezalezna.pl
fot. Bartek Kosinski
 

Reklama

Możliwość komentowania Milion dzieci żyje w ubóstwie a Sejm debatuje o homozwiązkach została wyłączona

%d blogerów lubi to: