Profesor Wojciech Polak: Zagrożenia wewnętrzne III RP

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 29 stycznia 2013

Kolejny wykład prof. Wojciecha Polaka, w naszym stałym cyklu pogadanek historycznych tym razem odnosi się do współczesności i stanowi charakterystykę aktualnej sytuacji wewnętrznej naszego państwa.

Postawiona przez Profesora diagnoza istniejących trzech wielkich zagrożeń, jest dokumentowana wieloma przykładami. Wymienione niebezpieczeństwa niszczące nasz kraj to: totalitaryzm, wykluczenia całych grup społecznych, zbiorowości i środowisk oraz – paradoksalnie – wyłączanie się, jak to plastycznie nazwał Wykładowca, „zwijanie się” państwa z wielu dziedzinach.

Opis poszczególnych szkodliwości ujawnia i porządkuje poszczególne, dotykające nas udręki, które po kolei są wymieniane i opisywane. Należy do nich zawłaszczanie i kontrola mediów prowadząca do wykluczenia TV Trwam i likwidacji pism prawicowych, inwigilacja obywateli poprzez zakładanie im podsłuchów, a następnie – nadmierne obciążanie obywateli podatkami przy braku ich ochrony co widać po niedołężnej służbie zdrowia i niedostatecznie gwarantowanych uposażeniach emerytalnych.

Przykłady wskazane przez Profesora – podatku katastralnego czy też nikłych emerytur już od 2014 r. (pomniejszonych o ca 700 zł) ukazują nasze państwo jako twór nieprzyjazny i wręcz wrogo nastawiony wobec własnych obywateli.


DarPoint • youtube.com

Reklama

Możliwość komentowania Profesor Wojciech Polak: Zagrożenia wewnętrzne III RP została wyłączona

%d blogerów lubi to: