Wyszkowski cały czas walczy

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 29 stycznia 2013

Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał wznowić postępowanie w sprawie agenturalności Lecha Wałęsy. Sąd zdecydował powołanie na świadka generała Władysława Ciastonia, ówczesnego szefa z Departamentu III-A Służby Bezpieczeństwa. 

Wezwanie świadka dotyczy notatki czechosłowackiego MSW z marca 1981 r.: Na razie sąd nie wyznaczył terminu rozprawy, ale wiadomo że na pierwszym posiedzeniu będzie przesłuchiwany Ciastoń.

Krzysztof Wyszkowski chciał wznowienia procesu, w którym wykazać chce na podstawie dotąd nieznanych sądowi dowodów, że miał prawo mówić iż b. prezydent był tajnym współpracownikiem SB i brał za to pieniądze. Jego zdaniem pojawiły się nowe dowody potwierdzające, że Lech Wałęsa współpracował z Służbą Bezpieczeństwa i był zarejestrowany jako tajny współpracownik o pseudonimie „Bolek”. Wśród dowodów wymienia m. in. dokumenty odnalezione w IPN-ie.

– Cały czas postrzegam spór z Lechem Wałęsą jako spór Lecha Wałęsy z Polakami. Lech Wałęsa chce zmusić Polaków do tego żeby bali się podważać jego kłamstwa. Padło na mnie mówił po orzeczeniu Krzysztof Wyszkowski.

zobacz co mówił Krzysztof Wyszkowski po dzisiejszej rozprawie:


pk • niezalezna.pl
fot. Marek Nowicki

Reklama

Możliwość komentowania Wyszkowski cały czas walczy została wyłączona

%d blogerów lubi to: