To początek końca rządu Tuska?

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 11 lutego 2013

Wniosek Prawa i Sprawiedliwości o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu, który ma być złożony w poniedziałek, będzie liczył kilka stron. W uzasadnieniu znajdą się najważniejsze przyczyny odwołania i podstawa prawna. Szerszy dokument PiS przedstawi podczas sejmowej debaty.

– Wniosek, który złożymy w poniedziałek będzie miał krótkie, formalne, konstytucyjne uzasadnienie. Dodatkowe, obszerne, merytoryczne uzasadnienie do wniosku jest gotowe. To bardzo obszerny dokument dotyczący wszystkich resortów, dziedzin życia. On zostanie ujawniony w momencie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego przed Sejmem – powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

Pytany dlaczego PiS nie zawrze wszystkich zarzutów wobec rządu w uzasadnieniu do wniosku, odpowiedział: „Nie chcemy dawać Platformie i rządowi okazji, żeby cały czas do debaty nad wnioskiem zajmowali się analizą wniosku, tylko rządzeniem”.

Nad dokumentem, który PiS upubliczni podczas debaty nad wnioskiem pracowały tematyczne, kilkuosobowe zespoły posłów PiS.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia. Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano w dniach 19-22 lutego; następne – 7-8 marca.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz mówiła, że wniosek PiS nie będzie raczej rozpatrywany w tym miesiącu, a stanie się to raczej na pierwszym posiedzeniu w marcu.

PAP, niezalezna.pl
fot. Patryk Luboń

Reklama

Możliwość komentowania To początek końca rządu Tuska? została wyłączona

%d blogerów lubi to: