Umorzą sprawę syna Tuska

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 25 lutego 2013

Prokuratura Okręgowa w Łodzi do końca lutego umorzy postępowanie ws. udziału w aferze Amber Gold Michała T., syna premiera. 

– Zakres czynności, które należało zrobić, wyczerpał się – tłumaczy „Codziennej” rzecznik prokuratury w Łodzi Krzysztof Kopania. Opozycja mówi o zamiataniu sprawy pod dywan.

– Prezes zarządu portu lotniczego w Gdańsku [Tomasz Kloskowski] nie domaga się ścigania Michała T., a z kontroli urzędu marszałkowskiego wynika, że nie doszło do ujawnienia tajemnicy handlowej. To nie jest rodzaj przestępstwa ściganego z urzędu – tak prokurator Kopania tłumaczy brak zarzutów wobec Michała T. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez syna premiera złożonym przez organizację Stop Korupcji.

– Idą ciężkie czasy dla Platformy, partia sypie się jak domek z kart, trzeba więc szybko pozamiatać wszystkie zaległe sprawy – twierdzi rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman. W jego ocenie pozamiatane zostaną „najgroźniejsze wątki afery”. Jak podkreśla, w wypadku wygrania przez PiS wyborów „będzie to jedna z wielu spraw, jak np. afera hazardowa, do wyjaśnienia”. Na razie arytmetyka sejmowa się nie zmieniła, ale powody do powołania komisji śledczej się nie zdezaktualizowały – dodaje.

Więcej na ten temat w weekendowej „Gazecie Polskiej Codziennie”

Na ten temat:
Synowi Tuska krzywda się nie stanie

 
Samuel Pereira • Gazeta Polska Codziennie
niezalezna.pl, fot. Bartłomiej Zborowski/PAP

Reklama

Możliwość komentowania Umorzą sprawę syna Tuska została wyłączona

%d blogerów lubi to: