Dla większej chwały

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 27 lutego 2013

Chciałem polecić Wam film. Tak i to nie kolejną polską komedię sprzed 20 lat czy Janosika. Zaskoczeni ?

Przeciętny leming kończy pracę o 17.00 udaje się na zakupy do Biedronki i o 18.00 jest w domu.  Zanim schowa zakupy do lodówki to połowę zdąży zjeść i udaje się do centralnego punktu w domu czyli dębowego stołu w salonie (żartowałem z tym stołem chodziło mi oczywiście o kanapę, która stoi przed 43 calowym telewizorem). Kładzie sobie na kolanach trzy piloty( o ile wcześniej tam nie położył jadła z Biedronki) i zaczyna się odpoczynek.

Na początku ćwiczy kciuka no bo przecież 120 kanałów ma to jest w czym wybierać. Ale i tak w końcu wybiera jakiś serial na Polsacie, TVNie czy TVP. No i tak siedzi do 23.00 przy tych serialach przerzucając między tymi trzema stacjami z obowiązkową przerwą na serwis informacyjny bo co jak co ale lemingowi nie można zarzucić  braku informacji :)

Ale co mają lemingi do treści tego wpisu ? Bo im trzeba wszystko podać na tacy w przystępnie przedstawionej formie tak jak dziecku tłumaczy się, że czegoś mu nie wolno.

A więc zaczynam.

Chciałem polecić Wam film. Tak i to nie kolejną polską komedię sprzed 20 lat czy Janosika. Zaskoczeni ?

To słuchajcie dalej.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSsAfCORJSbqrE7RoMZEjKXxF3bCOXvvyW_EKQJm5HIPWIq4d_p

gatunek: Dramat historyczny
produkcja: Meksyk
premiera: 5 kwietnia 2013 (Polska) 20 kwietnia 2012 (świat)
reżyseria: Dean Wright scenariusz: Michael Love

Film przedstawia historię Kristeros − szerokiego ruchu społecznego, a także zbrojnego. Jego uczestnicy zdecydowali się podjąć walkę z rządem, który za wszelka cenę chciał wprowadzić w życie Konstytucję z 1917 roku, w praktyce skazującą Kościół na nieistnienie („prawo Callesa”).

Nie będę pisał długiej recenzji filmu i zdradzał fabuły. Pewnie większość i tak już zasnęła zanim dobrnęła czytając do tego miesca. Lemingi tak już mają, że tekst dłuższy niż wpis na Twitterze nie jest przyswajalny dla mózgu więc musiałem się jakoś wkraść w ich łaski :)

Film bardzo polecam. Jest on niepoprawny politycznie i światopoglądowo w laickiej i lewackiej Europie. I my jako Polacy mamy doświadczenie w obronie tego co dla nas nacenniejsze czyli wolność, ojczyzna, Bóg wciąż nosząc krew wroga na rękach i blizny w sercu.

* For greater glory to największa mega produkcja meksykańsko-amerykańska. Film został zrobiony w Meksyku wraz we współpracy z amerykańskimi gwiazdami hoolywoodzkimi.
For greater glory – Dla większej chwały (abyście nie musieli google translatora używać)

blackblogsheep • salon24.pl
fot. internet

Reklama

Możliwość komentowania Dla większej chwały została wyłączona

%d blogerów lubi to: