Chi, chi, cha, cha…mamy większość i co nam zrobicie?

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 11 marca 2013

I tylko Niesiołowski merytorycznie odpowiedział szczawiem…

Na dwanaście punktów merytorycznej, rzeczowej  i miażdżącej krytyki rządu, przedstawionych przez Jarosława Kaczyńskiego, w odpowiedzi usłyszeliśmy głównie arogancję, śmiech i drwinę.

Chi, chi, cha, cha….wirtualna propozycja… chi, chi, cha, cha… regulamin nie pozwala, chi, chi, cha, cha… mamy większość i co nam zrobicie?

I paradoksalnie tylko Niesiołowski merytorycznie odpowiedział, doradzając mirabelki i szczaw.

Jedynym argumentem rządu na rzecz utrzymania jego władzy pozostaje się dziś arytmetyczna większość, która za nim stoi. Większość parlamentarna za nim stoi, bo większość poparcia społecznego ten rząd dawno już utracił, według sondaży dwie trzecie społeczeństwa jest z pracy rządu niezadowolonych lub bardzo niezadowolonych.

Im większe jest społeczne niezadowolenie z pracy, a raczej z nieróbstwa rządu, tym większe jest dla niego poparcie parlamentarne. Głosowanie nad konstruktywnym wotum nieufności wykazało, że rząd Donalda Tuska może liczyć już nie tylko na własne zaplecze parlamentarne, ale także na pomocne głosy SLD, Ruchu P. i Solidarnej Polski.

Chi, chi, cha, cha – mamy większość i co nam zrobicie? Nie wiecie tylko jeszcze, z kogo się śmiejecie. Z siebie się śmiejecie! Z własnej nieudolności, z własnej arogancji i z własnej nadciągającej klęski…

Janusz Wojciechowski • wpolityce.pl
Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

fot. Paweł Supernak / PAP

Reklama

Możliwość komentowania Chi, chi, cha, cha…mamy większość i co nam zrobicie? została wyłączona

%d blogerów lubi to: