Jarosław Kaczyński chce być przy przesłuchaniu Tuska

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 27 marca 2013

Nie wykluczam udziału w przesłuchaniach niektórych osób. Pewne osoby chciałbym usłyszeć osobiście – powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke. Odniósł się w ten sposób do decyzji sądu, który nakazał wznowić umorzone wcześniej śledztwo ws. organizacji lotów do Smoleńska.

Jak zauważył Prezes PiS – decyzja sądu odnawia wiarę, że w sądach są sprawiedliwi sędziowie. W pewnym uproszczeniu sąd potwierdził, że to było przestępstwo. Szansa, że zostaną postawione zarzuty jest większa niż wcześniej – powiedział Kaczyński. Jarosław Kaczyński opowiedział również, jak będzie obchodził trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej. – Jak zawsze jestem na mszy św. o 8 w kościele seminaryjnym. Następnie odwiedzę groby osób, które zginęły. Tym razem będę nie tylko na cmentarzu wojskowym, ale również na Bródnie i w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie pochowany jest Ryszard Kaczorowski. Około 16 będzie przemówienie na Krakowskim Przedmieściu. Później msza św. o 19. I marsz. Liczę, że będzie wiele osób powiedział Kaczyński.

Kolejne rocznice całkowicie dezawuują plan rządzących przyjęty po katastrofie, że sprawa zostanie zapomniana – dodał Kaczyński. – Co miesiąc odbywają się marsze. Są to marsze pamięci i prawdy. Nie da się umocować państwa praworządnego na kłamstwie, szczególnie takim jak kłamstwo smoleńskie – stwierdził prezes PiS.

Odnosząc się do działań prokuratury prowadzącej śledztwo smoleńskie, Kaczyński ocenił, że to śledztwo to demonstrowanie zależności. – Relacja z Rosjanami pokazuje pośpiech, na przykład w przekazaniu danych na temat rodzin ofiar katastrofy, a z drugiej strony bierność w oczekiwaniu na nasze postulaty – stwierdził Jarosław Kaczyński.


GazetaPolskaVD, niezalezna.pl
fot. Igor Smirnow / Gazeta Polska

Reklama

Możliwość komentowania Jarosław Kaczyński chce być przy przesłuchaniu Tuska została wyłączona

%d blogerów lubi to: