☭ RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM W CZERWONĄ HOŁOTĘ ☭ ☚

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 4 kwietnia 2013

SKANDAL: Umorzyli sprawę dewastacji pomnika „Inki”

INKO PAMIĘTAMY

SKANDAL: Umorzyli sprawę dewastacji pomnika „Inki”

Bulwersująca sprawa dewastacji krakowskiego pomnika Danuty Siedzikówny „Inki” została umorzona – dowiedział się portal niezalezna.pl. Śledztwo trwało zaledwie 19 dni. Powodem umorzenia jest… brak wykrycia sprawców.

– 7 marca śledztwo w sprawie zniszczenia pomnika „Inki” zostało umorzone– mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Anna Zbroja z małopolskiej policji.

W połowie lutego stojący w krakowskim Parku Jordana pomnik Danuty Siedzikówny „Inki”, zamordowanej przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa, został zdewastowany. Nieznani sprawcy oblali go farbą. Kazimierz Cholewa dyrektor parku i prezes Towarzystwa Parku im. dr Henryka Jordana przypomniał wtedy, że już w momencie stawiania pomnika pojawiały się sygnały, że nie jest on dobrze widziany przez niektórych mieszkańców.

Na łamach portalu niezalezna.pl śledziliśmy śledztwo w tej sprawie. Policja prowadziła dochodzenie na podstawie 261 artykułu kodeksu karnego, czyli uszkodzenia dobra kultury. Kilka dni po dewastacji pomnika policja przesłuchała tylko jednego świadka, który na dodatek sam się zgłosił. Winni dewastacji pomnika bohaterki podziemia antykomunistycznego pozostają bezkarni.

Płomyk • salon24.pl
Cześć i Chwała Bohaterom. Zajmuje się Przywracaniem Bohaterów do ludzkiej pamięci

fot. Józef Wieczorek; wkrakowie2012cd.files.wordpress.com

Reklama

Możliwość komentowania ☭ RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM W CZERWONĄ HOŁOTĘ ☭ ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: