Trójmiasto pamięta o ANNIE WALENTYNOWICZ ☚

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 7 kwietnia 2013

Jak co roku w okolicach 10 kwietnia i 1 listopada, spotkaliśmy się na cmentarzu „Srebrzysko” w Gdańsku – Wrzeszczu na wspólnej modlitwie za śp. Annę Walentynowicz i wszystkie Osoby, które zginęły pod Smoleńskiem. 

Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem Joanny Radeckiej, która poinformowała zebranych o tym, że wspólna modlitwa zatacza coraz szersze kręgi, gdyż duchowo łączy się w niej coraz więcej osób w kraju i na emigracji. Zgodnie z tradycją, została odczytana pełna lista Ofiar tragedii smoleńskiej. Następnie ksiądz Jarosław Edward Piotrowski z Kościoła Garnizonowego pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Gdańsku Wrzeszczu poprowadził modlitwę. Potem bardzo przejmująco i osobiście wypowiedziała się Pani Minister Anna Fotyga, przypominając nam wszystkim, jak wielką stratę ponieśliśmy trzy lata temu. Również bardzo osobiście głos zabrała Beata Kuna, która podzieliła się swoimi wspomnieniami m.in. związanymi z Panią Anną Walentynowicz i samą katastrofą oraz odczytała wiersz ,,In hora mortis” Wojciecha Wencla, napisany w dniu tragedii.

Spotkanie zakończono – jak zawsze – wspólną modlitwą przy grobie Pani Ani. Inicjatorami spotkania byli członkowie Trójmiejskiego Komitetu na Rzecz Uczczenia Anny Walentynowicz. 


polskigdansk.pl, niezalezna.pl
fot. polskigdansk.pl

Reklama

Możliwość komentowania Trójmiasto pamięta o ANNIE WALENTYNOWICZ ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: