O zdawaniu egzaminu przez państwo ☚

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 9 kwietnia 2013

Okazuje się, że państwo zdaje egzamin nie tylko z powodu katastrofy smoleńskiej czy powodzi, bo już nie pamiętam co miał na myśli pan prezydent Bronisław Komorowski, który jaki jest każdy widzi.

Właśnie przeczytałem, jak w Bydgoszczy 18-letnia Daria była wożona od szpitala do szpitala, a co jeden szpital to jeszcze bardziej specjalistyczny, gdzie jednak nie chciano jej przyjąć mimo, że były wolne łóżka. Najzwyczajniej nikomu nie chciało się chorej leczyć. Później okazało się, że zdaje się w Bydgoszczy, artykuł na WP tego nie precyzuje, były wolne miejsca w innych szpitalach, ale nikt nie zapytał owych szpitali czy łaskawie zechcieliby zająć się pacjentką. W końcu dziewczynę zawieziono do Chełmna, ale było już za późno na jej uratowanie i zmarła.

Ciekawe, że jakby leżał ktoś na ulicy i potrzebował pomocy, a ja bym mu tejże pomocy nie udzielił to groziłyby mi przewidziane w kodeksach kary. Proszę, lekarzy czy tam urzędników w białych kitlach widać te kodeksy nie obowiązują.

Jeszcze nie wiadomo czy szpitale zostaną ukarane przez NFZ, a grozi im nawet zerwanie kontraktu albo kary finansowe. Czyli co najwyżej zapłaci za to społeczeństwo. Bo albo jeszcze mniej chorych będzie mogło trafić do szpitala i więcej osób umrze wożonych karetką z miejsca na miejsce w poszukiwaniu wolnego łóżka, albo kara zostanie zapłacona z budżetu szpitala, który utrzymywany jest z pieniędzy podatników. Przypuszczam jednak, że żadnych kar nie będzie, bo wiadomo, kruk krukowi oka nie wykole.

Takich tragicznych zdarzeń jest oczywiście więcej, tylko niektóre nagłaśniają media. Dla urzędników czy to NFZ, czy to Ministerstwa Zdrowia śmierć pacjenta to tylko statystyka, więc co ich to obchodzi. I w ten sposób państwo zdaje egzamin. To, że z zabijania własnych obywateli, to już inna sprawa.

Michał Pluta • konfederata.bloog.pl
fot. internet

Reklama

Możliwość komentowania O zdawaniu egzaminu przez państwo ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: