Anna Walentynowicz. Skandal z identyfikacją ☚ przeczytaj !

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 11 kwietnia 2013

Nie wiadomo czy w rodzinnym grobie pochowana jest Anna Walentynowicz. 

– Dostaliśmy ekspertyzy sporządzone w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Po zapoznaniu się z nimi z ubolewaniem stwierdziliśmy, że nie rozwiały one naszych wątpliwości. Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ podjęliśmy kroki prawne – mówi nam Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz, legendy Solidarności. Jak ustaliła niezalezna.pl wątpliwości dotyczą tożsamości osoby pochowanej w grobie w Gdańsku 28 września 2012 roku, po wcześniejszej ekshumacji. 

Według naszych rozmówców nie jest wykluczone, że dokumentacja zawiera nieprawdziwe dane dotyczące badań genetycznych.

Pełnomocnik rodziny mec. Stefan Hambura podkreśla, że cała sprawa jest wielką traumą dla rodziny Anny Walentynowicz.– Nie zapoznałem się jeszcze z tymi dokumentami. Jeżeli się to okaże prawdą to wówczas będziemy w jak najszybszym trybie wyjaśniać ten skandal. Już teraz apeluje do Naczelnej Prokuratury Wojskowej by w szybkim trybie zebrała i przygotowała dla nas wszystkie dokumenty.

Tym bardziej, że w niedopuszczalny sposób, naruszający godność osoby zmarłej oraz jej rodziny prokuratura opublikowała na swoich stronach internetowych wyniki badań sekcji zwłok osoby uznanej według śledczych za Anna Walentynowicz – mówi Hambura.

Więcej w jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”

niezalezna.pl
fot. PAP

Reklama

Możliwość komentowania Anna Walentynowicz. Skandal z identyfikacją ☚ przeczytaj ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: