Niemcy zrobią film o AK

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 11 kwietnia 2013

W związku z ostrą krytyką, jakiej strona polska poddała wypaczający prawdę historyczną film „Nasze matki, nasi ojcowie” niemiecka telewizja publiczna ZDF zaproponowała wyemitowanie w czerwcu filmu dokumentalnego o roli AK podczas okupacji niemieckiej w Polsce.

– W filmie ma zostać naświetlona rola działającej w podziemiu Armii Krajowej, która powstała z inicjatywy polskiego rządu na emigracji w celu stawiania oporu obcej okupacji. Dylematy tej nierównej walki zostaną przedstawione na podstawie najnowszych wyników badań oraz relacji świadków wydarzeń –czytamy w oświadczeniu ZDF. Autorami 30-minutowego filmu mają być Alexander Berkel oraz pochodzący z Polski Andrzej Klamt. Emisję w ramach cyklu „ZDF-History” zaplanowano na czerwiec.

Zgodnie z zapowiedzią telewizji ZDF w filmie zostanie także poruszona ostro krytykowana przez stronę polską kwestia rzekomych postaw antysemickich w polskim ruchu oporu. Jednocześnie niemiecka telewizja zamierza pokazać w filmie, że w żadnym innym kraju oprócz Polski tak wielu ludzi nie ratowało z narażeniem życia ludzi prześladowanych.

PAP, niezalezna.pl
fot. Piotr Łuczuk

Reklama

Możliwość komentowania Niemcy zrobią film o AK została wyłączona

%d blogerów lubi to: