„Czy ci, którym zabito bliskich, znajdą dziś siły, aby uwierzyć, że żyją w wolnej i sprawiedliwej Polsce?”

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ oświadczenia by Maciejewski Kazimierz on 20 kwietnia 2013

Oświadczenie Stowarzyszenia Godność.

Gdańsk, dnia 19 kwietnia 2013 r.

Oświadczenie

Środowiska ludzi pracy na Wybrzeżu wywodzące się z „Solidarności“ od kilkudziesięciu lat przy pomnikach Ofiar Grudnia domagały się ukarania winnych masakry robotników na Wybrzeżu w 1970 r. W piątek Sąd w Warszawie uniewinnił Stanisława Kociołka a dwóch oficerów wydających rozkazy otrzymało wyroki po 2 lata w zawieszeniu na okres 4 lat, a generał Wojciech Jaruzelski ze względów zdrowotnych został zwolniony z udziału w procesie.

Czy ci, którym zabito bliskich, znajdą dziś siły, aby uwierzyć, że żyją w wolnej i sprawiedliwej Polsce?

Wyrok Sądu potwierdza jak wielki popełniono błąd nie przeprowadzając lustracji i dekomunizacji po 1989 r. Wymiar sprawiedliwości opanowany przez stare kadry sędziowskie i prokuratorskie mentalnie tkwi w głębokim PRL. Wiele afer, którym w ostatnim czasie ukręcono łeb, ten stan potwierdza. Wielu ludzi wymiaru sprawiedliwości czuje się bezkarnie, bo zdają sobie sprawę, że rządzący to w dużej mierze stare kadry PRL-u, to nomenklatura i ludzie służb specjalnych.

Ten wyrok  obraża szczególnie rodziny ofiar masakry grudniowej. Raz jeszcze raz pokazano jak traktuje się własny naród i jak można nim manipulować.

Dziś ogromna rzesza ludzi uświadomiła sobie jak zadrwiono z nas Polaków w 1989 r a szczególnie z tych co w dobrej wierze walczyli w latach 1980-90 o lepszą, bardziej sprawiedliwą Polskę.

Czesław Nowak
Prezes Stowarzyszenia Godność

Andrzej Osipów
Wiceprezes

Stanisław Fudakowski
Sekretarz

fot. Rafał Guz / PAP

Reklama

Możliwość komentowania „Czy ci, którym zabito bliskich, znajdą dziś siły, aby uwierzyć, że żyją w wolnej i sprawiedliwej Polsce?” została wyłączona

%d blogerów lubi to: