Polacy są jak barany, milczą gdy podrzyna się im gardło ☚

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 25 kwietnia 2013

Rząd ma doświadczenie . Przemilczano skandal z OFE, przełknięto żabę z poniesieniem wieku emerytalnego , teraz czas na okradanie z czasu pracy i z minimalnej płacy.

Obecne niby przepychanki Solidarności Dudy z Premierem to typowa operacja ” fałszywej flagi? Pic na wodę.

Negocjacje w sprawie płacy minimalnej powinny się toczyć z udziałem WSZYSTKI związków zawodowych gdyż dotyczy to wszystkich pracujących , nie tylko związku Solidarność .

Po drugie i w związku z powyższym prace nad tym problemem, tak jak na całym cywilizowanym świecie, powinny odbywać się nie w rządzie, a w Parlamencie. To jest zbyt poważna sprawa aby pozostawiać ją w rękach  samych zainteresowanych.

„Solidarność nie wstrzymuje procedury zmierzającej do strajku generalnego” – poinformował szef związku Piotr Duda po spotkaniu z premierem Tuskiem na posiedzeniu Komisji Trójstronnej .

Gdyby w negocjacjach uczestniczyli wszyscy zainteresowani i w razie braku porozumienia wszyscy włączyli się do strajku generalnego w wyniku którego stanęłaby cała Polska – miałoby to jakiś sens.

Przy okazji wyszłoby na wierzch , kto naprawdę dba o swoich związkowców. Przypomnę tylko że raczej więcej ludzi nie należy dziś do związków zawodowych,  a Solidarność to już nie tak liczebna Centrala jak w 1980 roku. Prawdę mówiąc niespecjalnie jest związkiem reprezentacyjnym. To tylko bossowie związku sami  się paradują.

Stawiam dolary przeciw orzechom, że Duda znowu zaprotestuje po zakończeniu glosowania w Sejmie , albo skończy się tak jak strajk generalny na Śląsku – trzech strajkujących na krzyż protestujących kiedy ludzie śpią. Statystycznie strajk zaliczono że się odbył . Nikt nigdy nie będzie dochodził jak.. Liczy się sztuka.

I na marginesie kwestia wysokości płacy minimalnej.

Postulat Solidarności, by płaca minimalna stopniowo wzrastała do wysokości połowy przeciętnego wynagrodzenia, to moim zdaniem idiotyzm. Płaca minimalna , tak jak minimalna emerytura MUSZĄ zależeć   od kosztów utrzymania. Za pracę człowiekowi należy się minimalne wynagrodzenie pozwalające na godne życie.

„Uelastycznianie” czasu pracy poprzez wydłużenie do roku okresów rozliczeniowych, zmniejszanie stawek za godziny nadliczbowe- to czysty BANDYTYZM i rządowi to nic do tego . W  najlepszym przypadku takie kwestie powinny być  uzgadniane w kontraktach miedzy pracownikami lub pracodawcą i tu jest miejsce do popisu dla zwiazków zawodowych .

Sytuacja jest w tej chwili patowa i będzie strajk generalny i będzie narodowa demonstracja. Tak powiedziałem – aż do zwycięstwa, koniec kropka. Piotr Duda nie blefuje, ludzie mają na dole już wszystkiego dość„.

I tu jest dowód na kolejną operację ” false flag„. Człowiek ktory zawsze czyni gto co mówi  i  myśli to co mówi nie ma potrzeby zapewniać że  ” Nie blefuje” . To potwierdza,ze do tej pory robiono sobie w porozumieniu z rządem JAJA. Ludzie przestali więc wierzyć i dlatego takie zapewnienie uznano za KONIECZNE.

Ale czy można kłamcy notorycznemu wierzyć?

Ten dziadowski PRL- bis musi być w końcu przeorganizowany do poziomu światowego . Konstytucja do kosza gdyż do niczego nie jest przydatna. Rząd  okrada Obywateli z czego chce , jak chce i wszystko niby zgodne jest    z Konstytucją? Nawet wprowadzanie Dyrektyw z Brukseli które absolutnie są pozakonstytucyjne.

  

To jednak jak reagują Polacy to nie jest „Milczenie Owiec” – To milczenie zarzynanych  baranów.

PS.

” podniesienie płacy minimalnej i elastyczny czas pracy, czyli rozliczanie godzin pracy w skali całego roku. Premier odrzucił propozycję związków, aby wycofać ten projekt z Sejmu. Ja nigdy nie zgodzę się na takie działania, które mogłyby zwiększyć bezrobocie w Polsce – powiedział.

Czy w rządzie faktycznie są sami idioci.  Nikomu nie przyszło do glowy że bezrobocia nie likwiduje się okradając  pracowników z nadliczbówek i nie dając nawet glodowej płacy za pracę- ale TWORZĄC nowe miejsca pracy ?

Nathanel • niepoprawni.pl

Reklama

Możliwość komentowania Polacy są jak barany, milczą gdy podrzyna się im gardło ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: