„Czemu mnie o Tobie w szkole nie uczyli” ☚ przeczytaj !

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 26 kwietnia 2013

Wielki koncert w hołdzie rotmistrzowi Pileckiemu.

Rotmistrz Witold Pilecki to bohater wszech czasów. To polski żołnierz, który zrobił coś, czego nie zrobił nikt inny na świecie.

Pomijając udział na ochotnika w wojnie polsko-bolszewickiej, kiedy Polacy uratowali Europę, a być może cały świat, przed zagładą z rąk Armii Czerwonej, pomijając jego działalność w okresie międzywojennym, pomijając jego udział w Powstaniu Warszawskim, czy zakładanie tajnej armii polskiej,  która później weszła w skład Armii Krajowej – ten człowiek zgłosił się na ochotnika do Oświęcimia, do obozu zagłady. Zbudował tam perfekcyjnie działający ruch oporu, który był budowany ponad wszelkimi podziałami etnicznymi, narodowymi czy politycznymi.

Zapowiedź uroczystości w hołdzie rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu w 65. rocznicę śmierci:


15 maja
godz. 16.30 w Muzeum Armii Krajowej konferencja naukowa poświęcona postaci Rotmistrza Witolda Pileckiego

24 maja
godz. 19.00 w klubie Rotunda koncert „Czemu mnie o Tobie w szkole nie uczyli”

25 maja
godz. 17.00 Msza św. w Kościele Mariackim,
godz.18.00 Marsz Rotmistrza z Rynku do Parku Jordana,
godz.18.45 Uroczystość w Parku Jordana

Muzeum AK im. gen. „Nila” • wpolityce.pl

Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Placówka zajmująca się dziejami Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, gromadzi i eksponuje pamiątki związane z tą tematyką oraz popularyzuje wiedzę i kultywuje pamięć Bohaterów AK. Muzeum powstało w 2000 r. po trwającym dziesięć lat trudzie gromadzenia pamiątek historycznych przez Kombatantów AK. Obecnie w zbiorach Muzeum znajduje się prawie 7000 muzealiów oraz ponad 12000 archiwaliów – głównie darów Żołnierzy AK i ich rodzin rozsianych po całym świecie – mają one często charakter eksponatów-relikwii. 27 września 2012 r. w zmodernizowanej siedzibie Muzeum – budynku dawnej Twierdzy Kraków – otwarto nowoczesną ekspozycję poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu i Armii Krajowej; http://www.muzeum-ak.pl i http://www.facebook.com/muzeumAK.
 

fot. youtube.com

Reklama

Możliwość komentowania „Czemu mnie o Tobie w szkole nie uczyli” ☚ przeczytaj ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: