Ogłupiały naród ? ☚ polecam

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 26 kwietnia 2013

Jeżeli ludzie są tak durni , to reżim może z nimi zrobić wszystko.

Zdaję sobie sprawę, że mamy do czynienia, z jednej strony z rozbojem intelektualnym w biały dzień, np. w przypadku sondaży i z głupotą i naiwnością ludu z drugiej, ale czasami sprzężenie obu tych zjawisk sięga szczytu absurdu. Szczególnie zdumiewają mnie rankingi zaufania do prezydenta i innych polityków oparte na wróżeniu z fusów zapewne.

Oto rząd krytykuje 73%, a Tuska krytykuje 54%, czy coś około tego. Skąd ta absurdalna rozbieżność ? Kto tworzył rząd ? Ten kto tworzył rząd jest odpowiedzialny za działalność rządu, a nawet bardziej odpowiedzialny niż poszczególni ministrowie. Więc cyferki powinny być odwrotne.

Czym to tłumaczyć, jeśli oczywiście są to realne dane a nie wymysł propagandystów ? Ano pewnie strachem przed popełnieniem myślozbrodni – ministra jeszcze można skrytykować ale już szefa ministrów, oj, to już nie wypada.

Albo weźmy jeszcze inny zabawny przykład:

„Rząd wiele zrobił i wiele zaniechał” w kwestii smoleńskiej.

To jest dopiero osiągnięcie retoryki. Jeżeli przyjmiemy, że wiele =X, to x-x=0. Czyli dosłownie i matematycznie rząd jest do niczego. Ponadto warto zauważyć, że jeżeli zrobił „wiele” to do zrobienia pozostało „niewiele”, więc są to stwierdzenia pozbawione kompletnie logiki.

Jeżeli ludzie są tak durni , to reżim może z nimi zrobić wszystko.

zetjot • salon24.pl
rys. Andrzej Krauze

Reklama

Możliwość komentowania Ogłupiały naród ? ☚ polecam została wyłączona

%d blogerów lubi to: