Co naprawdę powiedział sędzia Rysiński ☚

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 27 kwietnia 2013

Wszyscy się oburzają na wyrok w sprawie Beaty Sawickiej – Cielebąk.

Fakt, wyrok i jego uzasadnienie jest ciekawe, chociaż zdaje się, że pisemnego uzasadnienia jeszcze nie sporządzono – tego nie wiem lub niezbyt dokładnie czytałem przekazywane informacje.

Rozłóżmy jednak ten wyrok i to uzasadnienie, które do nas dotarło na czynniki pierwsze.

Otóż skład sędziowski stwierdził tym wyrokiem, że żyjemy w państwie TOTALITARNYM. W czasie swojego wystąpienia sędzia Rysiński, a reszta sędziów współorzekających nie wyraziła zdania odrębnego, stwierdził, że metody zastosowane wobec byłej posłanki Sawickiej – Cielebąk noszą znamiona działań państwa TOTALITARNEGO.

Z czego wynika poprawnie rozumując, że skład sędziowski orzekł niniejszym, że nasze państwo jest państwem TOTALITARNYM. Gdyż takie paragrafy, umożliwiające działania jakie podjął funkcjonariusz Tomasz Kaczmarek wobec tej osoby, są w polskim kodeksie i nikt nic nie zrobił aby je stamtąd usunąć.

Zastrzeżenie: nie jestem prawnikiem. Z tego co mi wiadomo, to w polskim prawodawstwie nie ma pojęcia „zatrutego drzewa”, czyli informacji zebranych nielegalnie.

Ponadto interpretacja podana przez sędziów, a mówiąca, że funkcjonariusz nie może „kusić obywatela” nie ma tu zastosowania. Bo Beata Sawicka – Cielebąk nie była w owym czasie zwykłym obywatelem, a posłem. Z czego wynika poprawnie rozumując, że winna wykazywać wyższe znacznie zasady moralne niż przeciętny Kowalski. To, że nie wykazała to wszyscy wiemy – mogliśmy to sobie w filmach na youtoobie obejrzeć po wielokroć.

To jest taka sztuczka erystyczna, która mówi, że wszyscy mają być traktowani tak samo.

Otóż nie.

Jak ktoś pcha się do organów wybieralnych dowolnego stopnia, to musi się liczyć z dużą ilością pokus, które musi umieć zwalczyć. Jeśli nie jest w stanie się powstrzymać to oznacza że się nie nadaje.

I nawet gdyby CBA wraz z agentem Tomaszem Kaczmarkiem prowokowało sprawę od samego początku, wiemy, że tak nie było, to uniewinnienie tej osoby jest kpiną ze społeczeństwa. Nie ze sprawiedliwości, ale ze społeczeństwa.

Gdybyśmy analogiczną wykładnię jak w tej sprawie zastosował sąd pod przewodnictwem sędziego Rysińskiego zastosowali gdzie indziej. To państwami totalitarnymi są takie kraje jak USA, Francja, Anglia, Niemcy i pewnie dużo innych również.

Andrzej.A • pulldragontail.blogspot.de
fot. internet

Reklama

Możliwość komentowania Co naprawdę powiedział sędzia Rysiński ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: