Zawieszą proces Kiszczaka? ☚

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 5 Maj 2013

5 czerwca br. sąd ma podjąć decyzję w sprawie zawieszenia z powodu złego stanu zdrowia byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka, jego piątego procesu za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników z kopalni „Wujek” w 1981 r. – poinformował Sąd Okręgowy w Warszawie.

W listopadzie 2012 roku SO polecił, by psycholog i psychiatrzy zbadali, czy zdrowie Kiszczaka pozwala na sądzenie go. Ich opinia wpłynęła ostatnio do sądu, który nie informuje o jej treści. Zarazem Maciej Gieros z zespołu prasowego SO powiedział, że na czerwiec sąd wyznaczył posiedzenie „w przedmiocie zawieszenia postępowania”.

W październiku 2012 r. SO przesłuchał troje lekarzy, którzy wcześniej uznali, że Kiszczak jest bezterminowo niezdolny do udziału w procesie. Po tych zeznaniach prok. Zbigniew Zięba wnioskował o nowych biegłych. Tego samego chcieli też pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych. Obrońca Kiszczaka mec. Grzegorz Majewski sprzeciwił się. Wniósł o zawieszenie procesu z powodu złego zdrowia swego klienta. Oskarżony nie stawia się w sądzie.

SO ocenił, że nowy zespół biegłych nie jest potrzebny, bo dotychczasowi biegli „wyjaśnili powstałe wątpliwości”. Zarazem sąd uznał za konieczne przebadanie Kiszczaka pod względem psychiatrycznym i psychologicznym.

W lutym 2012 r. mec. Majewski mówił sądowi, że od 20 lat badania pokazują zawansowanie chorób Kiszczaka. Według obrony, nasiliły się objawy neurologiczne wraz z utratą słuchu. Jest też podejrzenie choroby Alzheimera.

PAP, NASZ DZIENNIK
fot. PAP

Reklama

Możliwość komentowania Zawieszą proces Kiszczaka? ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: