TV REPUBLIKA – PO CZYNACH ICH POZNACIE ☚ przeczytaj !

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 8 Maj 2013

Tempo TV Republika jest nadzwyczajne – koncesje satelitarne, umowy z Solorzem, itd. Wiele się wyjaśniło gdy w internecie pojawiły się pierwsze audycje – w programach zagościli renegaci, szubrawcy i dewianci, no i od razu abonament za 5 zł. przestał być aktualny.

Ta operacja jest zbyt prostacka i prymitywna żeby Polacy dali się na to nabrać.

15 Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Oni przychodzą do was w przebraniu owczym, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z cierni lub figi z ostów.
17 Tak właśnie każde dobre drzewo rodzi dobre owoce, a drzewo zagrzybione rodzi owoce zepsute.
18 Nie może dobre drzewo rodzić zepsutych owoców ani drzewo zagrzybione rodzić dobrych owoców.
19 Każde drzewo, które nie rodzi dobrego owocu, jest wycinane i wrzucane do ognia.
20 Tak zatem poznacie ich po ich owocach.

Mt 7,15-20


Kwadratowe oczy

W sytuacji gdy telewizja publiczna znajduje się w stanie zapaści, a szeroką debatę, która swoją jałowością przypomina pustynny piasek, zdominował polityczny magiel, rusza Telewizja Republika. Jaka będzie ta stacja? Wielu widzom już nie podoba się mezalians z Cyfrowym Polsatem i Zygmuntem Solorzem, niepokój widowni budzili (przynajmniej w wersji, gdy Republika nadawała tylko w internecie) przedstawiciele postkomunistycznej lewicy – poczynając od komentatorów, polityków, redaktorów lewackich portali, młodych fanatyczek genderyzmu, łącznie z dziennikarką reaktywowanej na dniach „Trybuny”.

Teraz, gdy już Republika niedostępna jest w internecie, dochodzą kolejne zaniepokojone głosy. Okazuje się, że nowa stacja i Tomasz Sakiewicz są bardzo ciepło przyjmowani na portalu internetowym Tomasza Lisa. Wiceprezes TV Republika, która reklamuje się jako alternatywa dla liberalnych mediów i zespół niezależnych, niepokornych dziennikarzy, postanowił promować swoją stację na jednym z najbardziej lewicowych portali, programowo wrogim ideom składającym się na kanon prawicowości. Ale jak widać, nie przeszkadza mu autoryzowanie poglądów tam prezentowanych, skoro w dniu debiutu swojej telewizji udzielił wywiadu portalowi Lisa.

„TV Republika pojawiła się na satelicie i w kablówkach. Czujecie, że otwieracie w ten sposób nowy rozdział w historii polskich mediów?” – pyta Sakiewicza podekscytowany dziennikarz. Redaktor dużo i barwnie tłumaczy, ale z jego końcowej wypowiedzi wynika, że jeśli TVN otwierałaby dla niego i jego redakcyjnych kolegów swoje podwoje, nie byłoby właściwie o co z ITI kruszyć kopii.

Zaskakująca konstatacja. Bo co to znaczy, że tak bliskim przyjacielem Republiki, pomocnym w promocji stacji w jej strategicznym okresie, już na początku okazuje się Tomasz Lis? Do niedawna największy medialny „ośmieszacz” i „obrzydzacz” postaci śp. Lecha Kaczyńskiego i nieprzejednany oficjalny dziennikarski wróg jego brata i jego partii?

Czy jeszcze dużo takich niespodzianek TV Republika nam szykuje?
Jej widz pewnie ma już dziś kwadratowe oczy.

Hanna Karp • NASZ DZIENNIK • 8.05.2013
Autorka jest medioznawcą, wykłada w WSKSiM.

za: obnie.pl

Reklama

Możliwość komentowania TV REPUBLIKA – PO CZYNACH ICH POZNACIE ☚ przeczytaj ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: