Miliony dla kolegi ministra Nowaka ☚

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 15 Maj 2013

Gazeta Polska Codziennie” dotarła do kolejnych umów, które ministerstwa rządu Donalda Tuska i Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego zawarły z Cam Media. Wiceprezes firmy Adam Michalewicz to przyjaciel ministra Sławomira Nowaka.

Łączna kwota zamówień publicznych dla Cam Media, do których dotarła „Codzienna”, to ponad 4 mln zł.

Z odpowiedzi, których udzieliły nam poszczególne ministerstwa, wynika, że do najhojniejszych należało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W 2011 r. Cam Media wygrało przetarg na przygotowanie i przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej. 
Wartość umowy opiewała na 3 616 996,75 zł.

Jak ustaliła „Codzienna”, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w latach 2007–2013 zawarło z firmą przyjaciela ministra Nowaka w sumie cztery umowy – każda po kilka milionów złotych. Do tego trzeba doliczyć 600 tys. zł w zamówieniach dla Cam Media od ministerstw Spraw Zagranicznych, Transportu i Kancelarii Prezydenta, do których dotarła „Codzienna”, oraz kwoty kontraktów dla MSZ-etem i MRR ujawnione kilka tygodni temu przez tygodnik „Wprost”. W sumie firma Cam Media na rządowych kontraktach w ostatnich latach zarobiła co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych.

– Skierowałem pisma do urzędów skarbowych, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urzędu Zamówień Publicznych, wskazując na niejasne kontakty ministrów Nowaka z przedstawicielami biznesu. Zwróciłem się do tych instytucji także z prośbą o wszczęcie odpowiednich kontroli – mówi nam Tomasz Kaczmarek, poseł PiS‑u, były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego i Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Więcej w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”

Samuel Pereira • Gazeta Polska Codziennie
niezalezna.pl, fot. Patryk Lubon / Gazeta Polska

Reklama

Możliwość komentowania Miliony dla kolegi ministra Nowaka ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: