Wałęsa grozi Borusewiczowi ujawnieniem „niemiłych historii” ☚ polecam !

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 16 Maj 2013

W obozie „władzy” robi się gorąco. Groźby padają już wprost. Lech Wałęsa nie może znieść, że Henryka Krzywonos powiedziała, iż to Borusewicz – a nie Wałęsa – był przywódcą strajku w 1980 r. 

Borusewicz dzisiaj w Polskim Radiu nie zaprzeczył, co mocno zdenerwowało byłego „pierwszego elektryka”, który w oświadczeniu grozi obecnemu marszałkowi Senatu.

Wałęsa opublikował na swojej stronie oświadczenie „Borusewicz do płotu”. Zaczyna ostro: „Czegoś podobnego nie spodziewałem się z Twojej strony. Ty kierowałeś strajkiem kiepski żart”.

Dalej pisze: „Za PRL-u nie byłeś akceptowany przez komunistów (…)”. Jak to czytać? Chyba tylko – sam Wałęsa przyznaje się, że on był akceptowany? Przypomnijmy kilka miesięcy temu Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa nakazał wznowienie śledztwa w sprawie zaginięcia akt dot. tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa „Bolka” w czasach prezydentury Lecha Wałęsy.

Następnie w oświadczeniu Wałęsa przypomina swoje zasługi: „Czy ty wiesz ile razy strajk się załamał? Czy ty wiesz jakie niebezpieczne prowokacyjne sytuacje z tworzone (błąd w wersji oryginalnej – dop. red.) przez komunistów trzeba było w ułamku sekundy eliminować”

„Nie chciałem o tym i podobnych często nieprzyjemnych sytuacjach w ogóle mówić ale jeśli kradnie się i przywłaszcza i przerabia prawdę no to nie można się na to zgodzić”

Na końcu Lech Wałęsa bez ogródek grozi marszałkowi Senatu: „Mam nadzieję, że mnie przeprosisz i nie wymusisz odkrywania innych nie miłych stron historii”.

Publikujemy całość oświadczenia. Podkreślamy, że w wersji oryginalnej. Lech Wałęsa bowiem, podobnie jak obecny prezydent, ma poważne problemy z językiem polskim, a zwłaszcza z ortografią.

lechwalesa.blip.pl, niezalezna.pl
fot. Bartek Kosiński

Reklama

Możliwość komentowania Wałęsa grozi Borusewiczowi ujawnieniem „niemiłych historii” ☚ polecam ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: