Premiera nowej książki Joanny-Dudy Gwiazdy ☚ polecam !

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Gwiazda Joanna Duda by Maciejewski Kazimierz on 21 Maj 2013

Na publikację składa się komplet felietonów legendarnej działaczki pierwszej „Solidarności” 

W środę 22 maja 2013 r. o godz. 16:30 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbędzie się premiera książki Joanny Dudy-Gwiazdy pt. „Krótki kurs nowomowy”, z udziałem autorki.

Na publikację składa się komplet felietonów legendarnej działaczki pierwszej „Solidarności”, napisanych w latach 2001-2013 dla czasopisma społeczno­-politycznego „Nowy Obywatel” oraz portalu nowyobywatel.pl. Zawartą w tomie publicystykę tak podsumował autor wstępu, prof. Zdzisław Krasnodębski:

Lewicowość autorki łączy się z przywiązaniem do narodowej suwerenności i sceptycyzmem wobec brukselskiej biurokracji. Duda-Gwiazda odrzuca natomiast „lewicowość”, która oznaczałaby obronę komunistycznej przeszłości czy pochwałę dawnych donosicieli. Jest rzeczą charakterystyczną dla III RP, że na scenie politycznej nie znalazło się miejsce dla ludzi o podobnych poglądach.

Wstęp na spotkanie – wolny. Podczas imprezy będzie możliwość nabycia publikacji bezpośrednio od wydawcy oraz uzyskania dedykacji od autorki.

Miejsce: Centrum Prasowe Foksal, Warszawa, ul. Foksal 3/5, mała sala na I p. Czas:16:30-18:30

Strona książki: www.pozaukladem.pl.

wpolityce.pl

Joanna Duda-Gwiazda
Krótki kurs nowomowy

zdjęcie przedstawiające książkę Joanny Dudy-Gwiazdy pt. „Krótki kurs nowmowy”

„Krótki kurs nowomowy” jest kompletem felietonów legendarnej działaczki pierwszej „Solidarności”, Joanny Dudy-Gwiazdy, napisanych w latach 2001-2013 dla czasopisma społeczno-politycznego „Nowy Obywatel”.
 
Zawartą w tomie publicystykę tak podsumował autor wstępu, prof. Zdzisław Krasnodębski:
Lewicowość autorki łączy się z przywiązaniem do narodowej suwerenności i sceptycyzmem wobec brukselskiej biurokracji. Duda-Gwiazda odrzuca natomiast „lewicowość”, która oznaczałaby obronę komunistycznej przeszłości czy pochwałę dawnych donosicieli. Jest rzeczą charakterystyczną dla III RP, że na scenie politycznej nie znalazło się miejsce dla ludzi o podobnych poglądach.
 
260 stron ♦ oprawa miękka ♦ cena 35 zł ♦ wysyłka gratis!

KUP KSIĄŻKĘ

 

Reklama

Możliwość komentowania Premiera nowej książki Joanny-Dudy Gwiazdy ☚ polecam ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: