★ ☭ Prawdziwa księga zasług Wojciecha Jaruzelskiego ☚

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 10 czerwca 2013

Kilka dni temu „Rzeczpospolita” poinformowała o tym, że SLD wspiera powstanie specjalnej księgi jubileuszowej z okazji 90. urodzin Wojciecha Jaruzelskiego. Swoje laurki generałowi wystawią m.in.:  Jerzy Urban, Aleksander Kwaśniewski oraz Michaił Gorbaczow.

Prawdziwa księga zasług Wojciecha Jaruzelskiego

Członkowie stowarzyszenia Młodzi dla Polski rozpoczęli na Facebooku akcję, której celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec pomysłu SLD. – Jesteśmy młodym pokoleniem i nie możemy przejść obojętnie wobec próby zafałszowania historii. Dlatego proponujemy stworzenie prawdziwej księgi Wojciecha Jaruzelskiego – piszą na stronie wydarzenia. Do akcji przyłączyły się kolejne organizacje – Fundacja Sapere Aude, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczpospolitej z Krakowa i Stowarzyszenie KoLiber.

Organizacje uważają, że nie można zgadzać się na gloryfikowanie przywódców totalitarnego systemu. Krytykują także pomysł, by w budynku parlamentu urządzano fetę urodzinową dla człowieka, który jest odpowiedzialny między innymi za wprowadzenie stanu wojennego. Trzeba powiedzieć „dość” gloryfikowaniu gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Uczestnicy akcji na Facebooku mogą przedstawiać fakty z życia generała Jaruzelskiego – daty zdarzeń, za które powinien odpowiedzieć, nazwiska ludzi, którzy przez niego ponieśli śmierć. Informacje zostaną zebrane w księgę pamiątkową przekazaną władzom SLD, która to partia w ostatnich miesiącach próbuje wymazać ze świadomości społecznej zbrodniczy charakter władzy komunistycznej w Polsce.

Sebastian Kaleta • wmeritum.pl

Możliwość komentowania ★ ☭ Prawdziwa księga zasług Wojciecha Jaruzelskiego ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: