Producenci „Wałęsy” nękają bliskich śp. ANNY WALENTYNOWICZ ☚

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 11 czerwca 2013

Janusz i Piotr Walentynowicz w specjalnym oświadczeniu stanowczo odmówili zgody na wykorzystanie archiwalnych materiałów o ich matce i babci w filmie „Wałęsa”.

Pomimo to są nękani kolejnymi mailami, w których producenci filmu próbują wymusić współpracę. – Bardzo prosimy o zaniechanie działań mających na celu wymuszenie zmiany naszego stanowiska – apelują bliscy śp. Anny Walentynowicz.

Kilka dni temu portal niezalezna.pl informował, że twórcy filmu „Wałęsa” idealizującego byłego prezydenta zwrócili się do bliskich Anny Walentynowicz o zgodę na na wykorzystaniem archiwalnych materiałów z udziałem legendarnej działaczki. Janusz i Piotr Walentynowicz oświadczyli, że nie wyrażają zgody na użycie jakichkolwiek materiałów dotyczących śp. Anny Walentynowicz w produkcji filmu.
– Zważywszy na fakt, że sam film jest gloryfikacją człowieka, który na to nie zasługuje, nie możemy uwiarygadniać tego przedsięwzięcia nazwiskiem naszej rodziny. Fakt, że moja śp. mama od samego początku strajku nie zgadzała się z egoistyczną postawą Wałęsy, jest powodem, który nie pozwala nam na zajęcie innego stanowiska w tej sprawie. (…)  Jest to wyraz bezsilności wobec tego, co dzieje się z ludźmi, po plecach których ten człowiek wspiął się na najwyższe stanowisko w państwie, a potem tych samych ludzi gnębił i niszczył wszelkimi sposobami– można było przeczytać w odpowiedzi na prośbę o zgodę na wykorzystanie nagrań w filmie „Wałęsa”.

Pomimo tak stanowczego stanowiska ludzie uczestniczący w powstawaniu „Wałęsy” nie dają spokoju bliskim śp. Anny Walentynowicz. Otrzymali oni kolejnego maila.
„Film porusza wiele istotnych wydarzeń historycznych, do których Reżyser odniósł się z ogromną dbałością. Jak najbardziej uszanował zdanie i stanowisko śp. Pani Anny Walentynowicz. Autentyczna wypowiedź Pani Anny Walentynowicz, którą chcielibyśmy zacytować w filmie, właśnie je prezentuje. Może zechciałby Pan zobaczyć chociażby ten fragment. Szczerze do tego namawiam i bardzo proszę o możliwość spotkania, w dogodnym dla Pana miejscu i czasie” – napisała Ewa Brodzka, przedstawiając siebie „reprezentuję Kierownictwo Produkcji Filmu „Wałęsa”.

Portal niezalezna.pl zapoznał się z odpowiedzią Janusza i Piotra Walentynowicz.
„Dziękujemy za możliwość zapoznania się z waszym filmem, jednakże nie jesteśmy zainteresowani. 
Bardzo prosimy o zaniechanie działań mających na celu wymuszenie zmiany naszego stanowiska w tej sprawie. Nasza decyzja jest wynikiem życia, zasad i wartości, którymi kierowała się nasza Ś.P Mama i Babcia
 – napisali.

„Świadectwo, które po sobie pozostawiła jasno i wyraźnie mówi o tym, iż nie wyraża zgody, aby jej nazwisko, postać, działalność itd. były wykorzystane do promowania, uwiarygodniania czy innych działań mających na celu pozytywne przedstawienie osoby Lecha Wałęsy. Ponawiamy więc nasze stanowisko i tym samym nie wyrażamy zgody na użycie owych materiałów w filmie , którego sprawa dotyczy” – stanowczo podkreślili.
– „Wierzymy głęboko iż uszanują Państwo nasze stanowisko oraz wolę i pamięć Ś.P Anny Walentynowicz”.

niezalezna.pl
foto: ipn.gov.pl

Możliwość komentowania Producenci „Wałęsy” nękają bliskich śp. ANNY WALENTYNOWICZ ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: