Światowe echa decyzji Donalda Tuska ☚

Posted in ■ aktualności, ■ różne, ■ satyra by Maciejewski Kazimierz on 11 czerwca 2013

Premier Donald Tusk ogłosił podczas programu „Tomasz Lis na żywo”, że nie będzie kandydował na szefa Komisji Europejskiej.

Ziemniaki.jpgDecyzja Tuska, lotem błyskawicy dotarła nad Śląsk i Małopolskę, gdzie odnotowano gwałtowne burze i nawałnice. W Tychach i Rybniku przez kilkanaście minut padał grad wielkości piłek golfowych, zaś nad Tarnowem przeszła kolejna burza, co wielu mieszkańców odebrało, jako karę Boską za wybór Aleksandra Grada do parlamentu.

Niepokojące wieści napływają z Jamajki, gdzie tutejsza prasa szeroko informowała o kandydaturze Donalda Tuska na najlepszego w dziejach Europy szefa Komisji Europejskiej. Wieść o rezygnacji Tuska spowodowała zamieszki gangów narkotykowych w stolicy Jamajki Kingstone, oraz tąpnięcie na Jamaica Stock Exchange. Kurs dolara jamajskiego osiągnął dzisiaj wartość 0,032398914 złotego polskiego, co wskazuje na dalsze znaczenie Polski w świecie – mimo rezygnacji Donalda Tuska z kandydowania na szefa Komisji Europejskiej.

“Co nas czeka bez Donalda?” – zastanawia się w artykule wstępnym Süddeutsche Zeitung, dochodząc do wniosku, że w całej Europie nie ma takiego polityka, jak nasz Donald, który mógłby europejczykom obiecać większy cud gospodarczy i że będzie się żyło lepiej. Wszystkim. „You must Tusk” pisze w dzisiejszym wydaniu brytyjski The Guardian – co dziwne – w części poświęconej geografii. The Guardian opisując polowania na słonie – ze względu na ich drogocenne kły – daje do zrozumienia, że świat bez Tuska będzie już inny…

Amerykańska telewizja FOX, relacjonując decyzję Tuska, ogłoszoną podczas programu „Tomasz Lis na żywo” zaprzeczyła, by miała wpływ na Tomasza Lisa – a tym bardziej na decyzję Tuska. Z napływających do telewizji FOX informacji wynika bowiem, że wielu obywateli USA pochodzenia polskiego odwołało swoje wyjazdy do Polski po decyzji Tuska – w tym w celach turystycznych. Z kolei The Wall Street Journal informuje o spadku kursu McDonalda, co niewątpliwie związane jest z decyzją Donalda Tuska o rezygnacji z kandydowania na szefa Komisji Europejskiej. Zarząd firmy usprawiedliwił na You Tubie nagły spadek kursu, rosnącymi cenami kurczaków i ziemniaków:


Minorowe nastroje zapanowały w Rosji. Oczekiwana sprzedaż Gazpromowi europejskich przedsiębiorstw, może nie dojść do skutku po rezygnacji Donalda Tuska – alarmuje moskiewska prasa. Pod znakiem zapytania jest też budowa gazociągu z Syberii do Francji oraz planowane na 2014 rok szkolenia wszystkich europejskich komisji wyborczych w Moskwie. „Po rezygnacji Donalda Tuska, zapewne załamie się program Władymira Putina, w sprawie współpracy rosyjskiego kontrwywiadu z wywiadami krajów europejskich, zwłaszcza zaś z brytyjską agencją wywiadu” – lamentują pro-kremlowskie media…

Decyzja Donalda Tuska zaskoczyła też wielu brytyjskich polityków którzy liczyli, że pod przewodnictwem Tuska, jako szefa Komisji Europejskiej – „Brytyjczykom będzie znacznie łatwiej podjąć decyzję o wystąpieniu z Unii Europejskiej – podobnie jak to uczyniło ponad dwa miliony Polaków, wyjeżdżając z Polski w okresie rządów Tuska” – pisze The Moon.

Informacja o rezygnacji Donalda Tuska spowodowała odwołanie pogotowia strajkowego przez większość europejskich central związkowych. „Przewidywane wprowadzenie na obszarze UE polskiej ustawy emerytalnej oraz elastycznego czasu pracy zapewne nie dojdzie do skutku w związku z tym, że Donald Tusk zamierza polec na ziemi polskiej i to jako bohater” – informują komunikaty związkowe. Z kolei, oświadczenie Donalda Tuska w programie Lisa, że „..nie tacy bohaterowie jak ja polegali” – z wielkim niepokojem odebrano w Polsce, gdyż oznacza ono zapowiedź rychłego zgonu twórcy naszego cudu gospodarczego i co oczywiste – także Platformy. W wielu miastach Polski wywieszono więc od samego rana na wpół nadmuchane różowe baloniki….

Przepowiednia Tuska o swoim zgonie odbiła się też szerokim echem w Hiszpanii: „Po rezygnacji z kandydowania na szefa Komisji Europejskiej, Tusk doprowadzić zechce do zjednoczenia polskiej socjaldemokracji, by wkrótce potem polec, tak jak poległ bohaterski Zapatero” – przewiduje prasa hiszpańska. Dodajmy, że sprzątanie po siedmiu latach rządów lidera hiszpańskich socjaldemokratów trwa do dzisiaj, choć Zapatero ostatecznie poległ już w listopadzie 2011 roku…

Kapitan Nemo • niepoprawni.pl

Reklama

Możliwość komentowania Światowe echa decyzji Donalda Tuska ☚ została wyłączona

%d blogerów lubi to: