Generał Kiszczak obraża ofiary stanu wojennego ☚przeczytaj

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 20 czerwca 2013

Choć sąd zawiesił proces gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników kopalni „Wujek”, z powodu rzekomo jego złego stanu zdrowia, były szef MSW udziela wywiadów w TV.

– W jednym z programów telewizyjnych wysoki funkcjonariusz państwowy odniósł się do sprawy zamordowanych górników i Grzegorza Przemyka. Stwierdził on, że każdego dnia w wypadkach samochodowych też giną ludzie „Śmierć jest śmierć” – mówił Kiszczak.

Red. Krzysztof Wyszkowski, wielokrotnie internowany, współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych nie ukrywa oburzenia wypowiedzią byłego wicepremiera, przewodniczącego Komitetu ds. przestrzegania ładu i porządku.

Redaktor przypomina sytuację, kiedy Stanisław Helski uderzył kamieniem owiniętym w gazetę gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Wówczas to nie mówiono o stłuczce; Kiszczak, oraz ludzie, których on reprezentuje wytoczyli sprawę i Stanisław Helski został skazany na więzienie.

–  Gdy chodzi o komunistę, bandytę komunistycznego, zbrodniarza, zdrajcę, to wtedy jest to szkoda wymagająca interwencji prawa instytucji państwowej. Natomiast gdy chodzi o górnika, zwykłego Polaka, robotnika to wliczamy go hurtem w ofiary ruchu drogowego. W tym jest coś niezmiernie zdradliwego, coś charakterystycznego dla komunistów. Ludzie są nawozem historii – oni osobiście są kimś więcej, oni są półbogami, czy być może całymi bogami i mają prawo zabijać, mają prawo gardzić swoimi ofiarami – powiedział red. Krzysztof Wyszkowski.

Historyk i publicysta, dr hab. Sławomir Cenckiewicz, określił wypowiedź generała jako skandaliczną. Dodał, że słowa te nie powinny być nigdy cytowane przez media, nawet te głównego nurtu. Jeśli już, powinny zostać opatrzone odpowiednim komentarzem.

Przypomnę, że przed laty z Grzegorzem Majchrzakiem, opublikowaliśmy w biuletynie Instytutu Pamięci Narodowej artykuł źródłowy, w którym pokazaliśmy nagrody finansowe przyznane funkcjonariuszom MO i MSW, którzy tuszowali całą sprawę związaną z Grzegorzem Przemykiem. To były nagrody przyznane przez Czesława Kiszczaka. Więc jeśli on się wypowiada w taki sposób, używając jeszcze pamięci Grzegorza Przemyka to musicie państwo pamiętać o tym, że gen. Kiszczak był w tamtym czasie ministrem spraw wewnętrznych, który robił wszystko, żeby tę sprawę zatuszować. Ci natomiast, którzy w jego imieniu tuszowali tę sprawę morderstwa na Grzegorzu Przemyku, jeszcze zostali przez niego wynagrodzeni – powiedział dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

Warto przypomnieć, że prokuratorzy złożyli zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie ws. Czesława Kiszczaka. W ocenie śledczych sąd dokonał błędnej interpretacji przesłanek decydujących o zawieszeniu postępowania karnego. Prokuratorzy domagają się uchylenia postanowienia o zawieszeniu procesu i przekazania sprawy sądowi okręgowemu do ponownego rozpoznania.

Radio Maryja, fot. PAP

Reklama

Możliwość komentowania Generał Kiszczak obraża ofiary stanu wojennego ☚przeczytaj została wyłączona

%d blogerów lubi to: