„Są w narodzie rachunki krzywd” ☚ polecam!

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 24 czerwca 2013

Dożyliśmy czasów kiedy po 70-ciu latach, żołnierzy AK można swobodnie oskarżać o zbrodnie których nie popełniali – natomiast nikt nie ma prawa komunistycznym oprawcom przypominać ich przeszłości, ani oczekiwać żeby choćby przed swoimi ofiarami wyrazili skruchę.
Ot takie czasy i taka – posługując się słowem z retoryki profesora Bauman – nowoczesność.

Nie jestem zachwycony tym ze kibice wrocławscy w sprawdzony stadionowo – wiecowy sposób wykrzyczeli profesora Baumana. Nie jestem zachwycony … ale też wiem, że gdyby nie oni to pewnie większość ludzi w auli Uniwersytetu Wrocławskiego nie miałaby pojęcia że ten siwy, dobroduszny naukowiec był oficerem KBW mordującego tysiącami żołnierzy broniących Polski przed hitlerowskimi, a potem komunistycznymi zbrodniarzami.

I przyszła mi do głowy pewna refleksja.

Niecałe 20 lat temu w moim rodzinnym mieście Wieluniu, garstka ludzi chcących oddać hołd wielunianom pomordowanym w kaźniach miejscowego UB zdecydowała aby na cmentarzu wybudować pomnik Ofiar Stalinowskiego Ludobójstwa. Kiedy pomysł już dojrzał do realizacji powołano komitet budowy i o honorowy patronat nad budową poproszono człowieka który był niemal legendą akowskiego etosu bohaterstwa i obywatelskiej uczciwości – pana Stanisława Kałwę. Byłego żołnierza Armii Krajowej, wieloletniego więźnia UB, w tym bodaj pięcioletniego horroru tzw „celi śmierci”.
Pan Stanisław Kałwa odmówił …. Sytuację znam z opowieści człowieka który uczestniczył w delegacji do pana Stanisława. Były żołnierz AK niemal ze łzami w oczach przeprosił i powiedział że nie może … bo przez kilka lat w latach 60 lub 70-tych był członkiem PZPR i choć bardzo tego żałuje to nie czuje moralnego prawa aby przewodniczyć komitetowi jako jego honorowy prezes.

I dziś kiedy patrzyłem na oczy profesora Baumana – który nie ma sobie nic do zarzucenia bo, jak twierdzi, wtedy w 1945 roku to co robił uważał za słuszne, a przede wszystkim kiedy w obronie Baumana słyszę „argumenty” typu: „A czytał pan jakieś jego naukowe opracowanie” to myślę, że niestety nowoczesność Baumana zatruła już umysły ludzi do tego stopnia, że może spokojnie przy pomocy filozofii zbudować kolejny , nowoczesny totalitaryzm. Zasady już zabito.

I niezaleznie ile książek profesor Bauman napisze, niezaleznie od tego ile nagród jeszcze zdobędzie to w moich oczach nigdy nie dorośnie do pięt Stanisławowi Kałwie – byłemu żołnierzowi Armii Krajowej.

waw75 • salon24.pl
fot. AG/internet


Bauman wygwizdany na UWr – CAŁOŚĆ TYLKO TUTAJ


Zygmunt Bauman, STALINOWSKI KAT, żydowski komunista, zdeklarowany MARKSISTA chce 30 milionów nowych imigrantów w Europie. Przypomnijmy – Zygmunt Bauman do dnia dzisiejszego, co powinno być dowodem swoistej aberracji umysłowej jest przekonanym i oddanym marksistą, przyczynił się w ciągu swego życia znacznie do wielu antypolskich akcji, np. wiernie służąc w milicji radzieckiej, potem w tzw. Ludowym Wojsku Polskim jako sowiecki politruk, by w pełni wykazać się w antypolskich oddziałach Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego – stworzonej przez wywiad sowiecki wojskowej formacji mającej za cel zwalczanie polskiego podziemia i każdego kto marzył o wolnej Polsce.

Oczywiście, w czasach gdy honoruje się żydowskich komunistów, otrzymał on w listopadzie 2010, w dniu swoich 85-tych urodzin, Złoty Medal ‚Zasłużony Kulturze Gloria Artis’, który wręczył mu minister „Kultury i Dziedzictwa Narodowego”, Bogdan Zdrojewski – drugi po Dutkiewiczu „wybitny” wrocławianin.

Przypomnijmy również, że najbardziej zainteresowaną grupą etniczną w dywersyfikacji narodowościowo-etniczno-religijno-kultur­owej, są właśnie Żydzi. Jak szczerze przyznał to swego czasu Leonard S. Glickman, prezydent Hebrew Immigrant Aid Society, opisując sytuację w USA: „Im bardziej amerykańskie społeczeństwo jest zdywersyfikowane, tym bezpieczniej dla Żydów.” Środowiska i lobby żydowskie dążą – dla swojego bezpieczeństwa i dla ułatwienia kontroli nad społeczeństwami – do promowania imigracji, szczególnie zwracając uwagę na mieszanie kultur i ras i promocję homoseksualizmu, co ostatnio przyznał publicznie wiceprezydent USA – Joe Biden.


EwidentnyOszust • youtube.com

Zygmunt Bauman w katalogu IPN
Przejdź do artykułu

Możliwość komentowania „Są w narodzie rachunki krzywd” ☚ polecam! została wyłączona

%d blogerów lubi to: