Chłopaki już wyszli! ☚◙

Posted in ■ aktualności, ■ różne, ■ satyra by Maciejewski Kazimierz on 27 czerwca 2013

Wyszli na wolność. Wypuścili na wolność terrorystów.

Jesteśmy najdziwniejszym i najpiękniejszym krajem na świecie. Po co ci Talibowie siedzą w Afganistanie i Pakistanie. Wpadajcie do nas. Naprawdę, Mrożek wychodzi na ponuraka przy Tusku i jego ekipie, a jego teatr przy tatrze Tuska to nie teatr absurdu tylko teatr do bólu realistyczny, niemal jak prawda czasu, prawda ekranu.

Amerykanie budują Guantanamo dla terrorystów, a my mówimy im: idźcie sobie bracia do domu, to chyba nie wy. Kogo więc namierzyło co najmniej trzystu analityków i super speców z ABW i CBŚ? Prokuratura w Katowicach daje do zrozumienia, że trzeba szukać dalej, że to nie ci. Ale jak to możliwe, że to nie ci, skoro wszystko szło po nitce do kłębka, czyli do właściwego adresu IP.

Dwa dni temu pisałem, że uwierzę w cokolwiek z tej rządowej hucpy (ulubione określenie ministra Sienkiewicza), jak ci złapani pójdą siedzieć na sześć lat każdy do więzienia, co zapowiadał zresztą premier, z miną, która przypominała mi miny Klausa Kinskiego z filmów Herzoga.

„Do tej pory zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie dał podstaw do przedstawienia zarzutów 2 zatrzymanym osobom. Trwają intensywne działania prokuratury i policji zmierzające do ustalenia sprawcy, bądź też sprawców tych karygodnych czynów” – czytamy na stronach katowickiej prokuratury.

O co tu chodzi?

A może miało dojść do puczu wojskowego, albo przewrotu politycznego? Ale kto miałby stać za tą misterną prowokacją? Jakie siły? Przecież idiotyzmem, od samego początku było sądzić, że tak złowrogie maile, grożące prawie, że wojną, leżały sobie całą noc na skrzynkach pocztowych i żaden oficer naszych dzielnych służb tego nie zauważył.

Jeszcze ważniejsze jest pytanie, kto teraz poleci za tę kompromitację. W końcu kilku ekspertów mówiło wprost, że był atak terrorystyczny. Ciekawe na kogo? Chyba na rząd Tuska, sądząc po tym, co się stało z dwójką zatrzymanych Talibów.

Talibowie poszli do domu, a policja i prokuratura mają puste ręce. Nic nie mają. Minister Sienkiewicz powinien się już razem z szefem ABW pakować. Im się już wszystko pomieszało, to już nie jest teatr absurdu, tylko wręcz teatr eksperymentalny.

Zatrzymajmy kogoś z Chrzanowa i dajmy na to z Zawiercia, i sprawdźmy, jak to ma się do faktów. No i wyszło, że nijak się ma. Chłopaki poszli do domu. A tam ciepła kolacja, radość, jeszcze mecz Radwańskiej obejrzą. Jak ci z Guantanamo się o tym dowiedzą, to zejdą bez żadnych tortur.

grzechg • naszeblogi.pl
fot. fakt.pl

Reklama

Możliwość komentowania Chłopaki już wyszli! ☚◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: