„Wyborcza” w stanie śmierci klinicznej. Radość wśród Polaków ☚◙◙◙

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 7 sierpnia 2013

Dramatycznie spada czytelnictwo dzienników. W czerwcu, w stosunku rok do roku, najbardziej straciła michnikowa „Wyborcza” – stwierdza w dokonanej przez siebie analizie Antoni Krawczykiewicz.

„Wyborcza” w stanie śmierci klinicznej. Radość wśród PolakówWyraźnym liderem pozostaje „Fakt”, którego sprzedaż zamknęła się w czerwcu na poziomie 328 tysięcy, po spadku z 360 tysięcy. Największy spadek dotknął – ku wielkiej satysfakcji milionów Polaków – dziennik dla mniejszości narodowych i seksualnych, „dzieło” salonowca Michnika i spółki. Gazeta z Czerskiej zanurkowała z 240 do 191 tysięcy egzemplarzy, co oznacza deprecjację o ponad 20 proc. w ujęciu rok do roku. Walka z faszyzmem, nacjonalizmem, antypolonizm, promocja seksualnych dewiacji i dewiantów, ma coraz mniej sympatyków.

Dodatki nie przyciągają, a reklama, gdyby nie zlecenia administracji rządowej, kuleje. W arsenale pozostaje jeszcze toples, trzymających się za ręce – Rapaczyńskiej i Łuczywo. Ale jest ryzyko, że po publikacji, zamiast wzrostu, może być pęknięcie kolejnej bariery – 100 tysięcy egzemplarzy. A nieco ponad dekadę temu Wyborcza schodziła dziennie w nakładzie dochodzącym do pół miliona. A to znaczy, że Polacy zmądrzeli.

Na trzecim miejscu w rankingu jest „Superexpress”, spadający ze 162 na 148 tysięcy, ale z szansami na wyprzedzenie w nieodległej perspektywie wypocin michnikowszczyzny. Słabo radzą sobie też „Rzeczpospolita” i „Dziennik Gazeta Prawna”, tracące rok do roku, co dziesiątego czytelnika. Kiepsko wygląda sytuacja z „Gazetą Polską Codziennie”, flagowym okręcie koncernu Tomasz Sakiewicza. W czerwcu 2012 r. sięgało po nią 28 tysięcy Polaków. Po roku jest ich o 4 tysiące mniej. A to oznacza, że wzrost poparcia głównej partii opozycyjnej, czyli PiS, którego nieformalnym organem pozostaje „GPC”, nie przekłada się na zainteresowanie dziennikiem Sakiewicza.

Antoni Krawczykiewicz • prawy.pl

Możliwość komentowania „Wyborcza” w stanie śmierci klinicznej. Radość wśród Polaków ☚◙◙◙ została wyłączona

%d blogerów lubi to: