Pokaz filmu „Musimy się na nowo policzyć” ☚◙ weź udział !

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 14 sierpnia 2013

Gorąco zapraszamy na projekcję filmu poświeconego pamięci Anny Walentynowicz w przeddzień urodzin Matki „Solidarności” – dziś – 14 sierpnia 2013 roku do sali Akwen w Gdańsku na godzinę 18.00.

O samym filmie „Musimy się na nowo policzyć”, którego nie zobaczymy w internecie i nie pokaże telewizja, opowie nam reżyser Grzegorz Tomczak i pani Natalia Piekarska-Poneta, a słowo wstępne wygłosi Joanna Radecka.

Dokument opowiada o spotkaniu w marcu 2008 roku w Koszalinie dwóch kobiet walczących z komunizmem: Anny Walentynowicz i Natalii Piekarskiej – Poneta, autorki książki „Siedziałam za Katowice”. W filmie wykorzystano nagranie z pierwszego pogrzebu Pani Anny Walentynowicz, na którym żegnają Ją delegacje z całej Polski, a mowy pożegnalne wygłaszają: m.in.: Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski, Zbigniew Romaszewski.

Grzegorz Tomczak: filozof, reżyser, niezależny filmowiec. Autor filmów: „Z zawodu mistrz świata”, „Ekstremistki”, „Katowice: 4.12.1988r.”

Natalia Piekarska-Poneta: działaczka podziemia w okresie stalinowskim, członkini Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, pisarka, działaczka społeczna, honorowa obywatelka miasta Katowice.

Joanna Radecka: działaczka Solidarności, intenowana w 1982 roku. W 1988 roku współpracowała z Anną Walentynowicz przy organizowaniu sympozjum „W trosce o Dom Ojczysty”.

Organizatorzy: 
Trójmieski Społeczny Komitet na Rzecz Uczczenia Pamięci Anny Walentynowicz
NSZZ „Solidarność” Region Gdański
Fundacja „Tożsamość i Solidarność”

kino.trojmiasto.pl

Reklama

Możliwość komentowania Pokaz filmu „Musimy się na nowo policzyć” ☚◙ weź udział ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: